Зеленський анонсував скорочення повноважень ОАСК

13 лютого 2021 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Презедент України Володимир Зеленський планує скоротити повноваження Окружного адмінсуду Києва.

Про це повідомили  на сайті ОП.

Президент запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти для вирішення проблемних питань у судовій системі, серед них — і питання особливих повноважнь Окружного адмінсуду Києва.

Загалом на розгляд Ради Президент надасть три законопроєкти.

Перший законопроєкт передбачає, що всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

Таке врегулювання підсудності справ Верховному Суду унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб’єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК.

Другий законопроєкт передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроєктом буде внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запровадиться відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

“Робота судової системи має бути відкоригована. “Закон” і “справедливість” мають бути головними словами для українських судів. Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту”, — заявив Президент.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі