Зеленський досі очолює президентський рейтинг – КМІС

05 травня 2021 Політика
Share Button
Фото: ОПУ
Нинішній президент України Володимир Зеленський здобув би найбільшу підтримку на виборах президента, якби вони відбувалися у другій половині квітня поточного року.

Про це свідчить всеукраїнське опитування “Омнібус”, проведене 16-22 квітня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Як зазначається в результатах соцопитування, він отримав би 31,4% голосів тих, хто має намір голосувати та визначився з вибором. На другому місці – п’ятий президент України (2014-2019), лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко, якого підтримали б 18,1% тих, хто визначився. Лідерку Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Юлію Тимошенко підтримали б 11,9%, лідера партії “Сила і честь” Ігоря Смешка – 10,4%, лідера партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка – 9,6%.

За лідера “Української стратегії” Володимира Гройсмана проголосували б 5,3% респондентів, які визначилися, за екс-нардепа Євгена Мураєва – 5%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 4%, за лідера “Української перспективи” Олександра Вілкула – 1,2%. Інші кандидати не набрали би більше 0,1% голосів кожен.

У регіональному розрізі значно (більше ніж удвічі від показників загалом в Україні) менша підтримка Тимошенко й Ляшка на сході України, Бойка на заході та Гройсмана на півдні, Вілкула в центрі й на заході країни. Значно більша підтримка Бойка та Мураєва на сході, Вілкула – на півдні України.

При цьому підтримка Зеленського в різних макрорегіонах України досить рівномірна (від 30% респондентів, які визначилися, на сході до 32,8% на півдні країни). У Порошенка підтримка 10,8% на півдні, 13,2% на сході, 19,9% у центрі та 24,8% на заході України.

Із загальної кількості опитаних 12,5% не пішли б на вибори, 1,7% мають намір зіпсувати виборчий бюлетень, 10,3% не змогли відповісти, а 0,9% відмовилися відповідати.

Опитування проводилося серед 2003 респондентів старше 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, і 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі