Зеленський попередив про продовольчу кризу у світі та закликав посилити санкції проти росії

26 березня 2022, 11:52 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Президент України Володимир Зеленський заявив, що через війну в Україні багато держав у світі можуть зіткнутися зі зростанням цін на продовольство.

Про це він заявив під час свого відеозвернення до учасників 20-го Дохійського форуму, передає Радіо Свобода.

«Російські війська мінують поля в Україні, підривають аграрну техніку, знищують запаси палива, які просто необхідні для посівної. Вони заблокували наші морські порти. Відсутність експорту з України вдарить по багатьох народах – в ісламському світі, в Латинській Америці та в інших частинах планети», − сказав президент.

Зеленський закликав не допустити дефіциту їжі у світі через цю війну і спрямувати санкції проти росії на те, щоб вона «почала шукати миру».

Також Зеленський закликав світову спільноту відмовитися від купівлі російських енергоносіїв, а Катар – збільшувати власний експорт.

«Майбутнє Європи залежить від ваших зусиль. Закликаю вас: нарощуйте виробництво енергоносіїв, щоб Росія зрозуміла, що жодна держава не має використовувати енергоносії як зброю для шантажу світу», − наголосив він.

Зеленський порівняв руйнування, яких росія завдала Маріуполю, з тим, як росія і Сирія зруйнували Алеппо під час війни в Сирії. Також він наголосив, що в Україні зараз проживає мільйон мусульман, які змушені або воювати під час священного місяця Рамадан, захищаючи Україну зі зброєю в руках, або переховуватися від російських авіаударів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі