Зеленський пояснив, чому окупанти знищують житлові квартали українських міст

04 липня 2022, 23:55 Політика
Share Button
Володимир Зеленський
За 4 місяці повномасштабного вторгнення в Україні знищено 2 тис. 102 освітні об'єкти та 799 об'єктів медичної інфраструктури.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські військові знищують житлові квартали українських міст, щоб вбити у людей почуття дому.

Про це Зеленський заявив під час виступу на Конференції з питань відновлення України у Лугано (Швейцарія), передає Уніан.

За його словами, за 4 місяці повномасштабного вторгнення в Україні знищено 2 тис. 102 освітні об’єкти – школи, університети, дитячі садочки.

“Коли російська армія застосовує артилерію проти дитсадка або скидає бомби на школу, то руйнує не просто стіни та будівлі”, – зазначив президент.

На думку Зеленського, це свідоме знищення освітнього простору, в якому відбувається соціалізація дітей, в якому люди навчаються бути людьми.

“Росія своїми ударами намагається сказати, що у нас взагалі не буде цього простору… Для чого Росії обстріли лікарень?… Це маніфестація Росії, що вона нібито здатна знищити саму можливість цивілізації для українців, базову гуманність, яка є в кожній нормальній країні. Росія показує, що навіть лікувати та народжувати дітей українці нібито не зможуть”, – сказав він.

Глава держави додав, що 799 об’єктів медичної інфраструктури знищено російськими військами з 24 лютого.

“Це все – свідома тактика Росії, не просто обстріли, а ставка саме в ідеологічному протистоянні. Держава-терорист сподівається, що такі руйнування стануть доказом нібито неспроможності демократичної системи і європейського вибору нашого народу дати людям не те, що нормальне, а взагалі життя”, – наголосив він.

Зеленський також нагадав про системне знищення російською армією житлових кварталів українських міст та постійний ракетний терор з боку РФ.

“Вони направляють ракети на будинки, щоб знищити увесь цей простір життя українців, щоб вбити в людях відчуття дому”, – підкреслив президент.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі