Зеленський пояснив пропозицію України про вирішення питання Криму за 10-15 років

06 квітня 2022, 07:00 Політика
Share Button
Фото: умовне
Україна пропонує 15-річний період для обговорення питання, але це не означає, що згоди не може бути досягнуто вже завтра.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським журналістам, передає “Дзеркало тижня”.

Українська делегація продовжує наполягати, що питання статусу Криму і Севастополя повинно вирішуватися на двосторонніх переговорах протягом 15 років. За словами Зеленського, саме цю позицію Україна пропонує росії зафіксувати в окремому пункті договору.

Це означає, що упродовж цього часу Україна та росія будуть змушені знайти рішення дипломатичним шляхом. І це, за словами Зеленського, може відбутися “хоч завтра”.

“За ці 10-15 років всі сторони повинні будуть розв’язувати питання Криму дипломатичним шляхом. Тобто, якщо ми беремо із вами дипломатичний шлях, – це формат, який пропонується, не вирішуватимемо це зараз, а вирішити хочемо завтра упродовж цього строку”, — сказав Зеленський.

Президент України зазначив, що ця позиція щодо статусу Криму і Севастополя, винесена на переговори, на сьогодні є актуальною та сильною.

“На сьогодні , якби були домовленості по Криму такі, то я вважаю, що це перемога України абсолютна”, — зазначив він.

Водночас, за його словами, Україна і росія мають абсолютно протилежне бачення подальшої долі Криму та Донбасу.

“10-15 років – це формат пропозиції з боку України. І стільки ж відсотків, що росія на це погодиться”, — заявив він.

Президент також наголосив, що така позиція – це не компроміс.

“Це не компроміс, його і близько немає. Це запитна позиція. Але головна пропозиція “йдіть з нашої території”, — заявив президент.

Раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на переговорах у Стамбулі в проєкті мирного договору російській стороні запропонували зафіксувати позицію про двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополя, які можуть йти протягом 15 років.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі