Зеленський прокоментував можливе надання Україні системи «Залізний купол»

22 вересня 2021 Політика
Share Button
JACK GUEZ / GETTY
Про поставки Україні системи Залізний купол поки рано говорити, але в ЗМІ вже звучать сигнали про підтримку США ракетної програми Києва.

Про це заявив Володимир Зеленський в коментарі телеканалу Дом під час свого візиту в Нью-Йорк, пише НВ.

«Ми в ЗМІ чули, можна сказати, деякі сигнали щодо підтримки ракетної програми України. Маю на увазі, щодо Залізного купола рано ще говорити, але, тим не менш, ви чули ці сигнали і меседжі від США», — сказав він.

Зеленський зазначив, що результати від поїздки української делегації в США «точно будуть і будуть серйозні».

Нагадаємо, видання Politico повідомило, що США можуть надати Україні батарею Залізний купол. За інформацією ЗМІ, таку можливість включили в законопроєкт про оборону на 2022 фінансовий рік — поправка в документі «змусить адміністрацію Байдена продати або передати Україні нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, включно з потенційною відправкою батареї Iron Dome (Залізний купол)».

Зазначається, що наразі в США не так багато батарей протиповітряної і протиракетної оборони, які не використовуються і готові до перекидання. Але армія намагається з’ясувати, як експлуатувати дві системи Iron Dome, які Конгрес наказав їй придбати в 2019 році як тимчасове рішення для відкладених зусиль служби із запуску власних нових систем протиповітряної і протиракетної оборони.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі