Зеленський призначив начальником департаменту СБУ офіцера, який проходить у “справі Майдану”

18 січня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Президент Володимир Зеленський 16 січня призначив начальником Департаменту захисту національної державності СБУ Олександра Куксу, він причетний до "справ Майдану".

Про це повідомила Адвокатська дорадча група у Facebook.

Зокрема, він є одним зі відповідальних за реалізацію в лютому 2014 року операції “Бумеранг”.

Правозахисники нагадали, що під час Майдану Кукса був заступником Олександра Щеголєва, якого наразі обвинувачують і судять за організацію та здійснення силового штурму протестувальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції в ніч на 19-те лютого 2014-го року.

На засіданні в Шевченківському суді Києві 19 травня 2020 року досліджували слідчий експеримент за участю Олександра Щеголєва.

Він зазначив, що він в ту ніч, коли пішов з СБУ до Київського МВС на Володимирській 15, взяв з собою Олександра Куксу, який на той час був заступником начальника головного управління СБУ в Києві та Київській області по лінії “Т (тероризм)”.

“Як встановлено слідством і ці докази вже досліджено в суді, на Володимирській, 15 в кабінеті в.о. керівника міліції Києва Мазана тоді перебували всі представники СБУ, МВС, МНС, прокурор, які всі були необхідні, щоб ввести в дію план “Бумеранг”. З Куксою включно“, – наголосили правники.

Фото: Адвокатська дорадча група

 

  • Довідка. Операція “Бумеранг” – комплекс заходів у рамках антитерористичної операції, оголошеної 19 лютого 2014 року. Головна мета – повна зачистка Майдану від протестувальників. Керування операцією та її проведення здійснювала Служба безпеки України.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі