Зеленський розповів, на що Росія перетворила окупований Крим

24 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Президент України Володимир Зеленський заявив, що з унікальної природи Криму окупанти зробили військову базу, а замість фауни і флори там флот і солдати.

Про це Зеленський заявив під час виступу на загальних дебатах в рамках 76-ї Генеральної асамблеї ООН.

Він нагадав, що у 1945 році у Криму відбулася Ялтинська конференція, де було вирішено провести першу конференцію зі створення ООН.

“І Ялта, і Крим восьмий рік окуповані. Як ми хочемо оживити ООН, якщо місце, де зароджувалася ідея ООН, окуповане постійним членом Радбезу ООН?…”, – заявив він.

Зеленський також наголосив, що Крим потребує уваги ООН ще й контексті екологічної ситуації на півострові.

“Із унікальної природи зробили військову базу, замість фауни і флори там флот і солдати, а у душах кримчан протилежна для світу проблема – не глобальне потепління, а глобальне спустошення”, – підкреслив він.

Президент наголосив, що ООН має надавати можливість діалогу та можливість поставити прямі відверті запитання.

“Наприклад, видача сотням тисяч українців на окупованій території України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це як не доказ міжнародного злочину? Що це як не доказ безкарності і неповаги до міжнародного права?”, – сказав він.

Глава держави нагадав, що Росія сама про це офіційно заявила та змусила громадян України брати участь у виборах до російського парламенту.

“І якщо ООН на це дієво і потужно не відреагує, що це як не доказ того, що оживляти ООН пізно? Та я вірю навпаки, що не пізно”, – додав Зеленський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі