Зеленський вніс до Ради пакет законопроєктів про захист нацбезпеки у сфері громадянства

02 грудня 2021, 14:40 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Документи розробили на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 26 лютого 2021 року "Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства", введеного в дію указом глави держави № 85/2021 від 4 березня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Президент вніс на розгляд парламенту законопроєкт “Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства”, який визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави. Також він містить правові засади перевірки достовірності поданих у деклараціях відомостей, протидію використанню громадянства іншої держави як інструменту втручання у внутрішні справи України, посяганню на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Крім того, до Верховної Ради було подано пов’язаний законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)”, який пропонує встановити адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання або неподання суб’єктом декларування декларації про наявність громадянства (підданства) іноземної держави, про перебування в процедурі набуття чи припинення громадянства іноземної держави тощо.

Законопроєкт також пропонує встановити кримінальну відповідальність за навмисне внесення суб’єктом декларування свідомо недостовірних відомостей про наявність громадянства чи підданства іноземної держави.

“Всі політики й чиновники, які згідно із законом про запобігання корупції заповнюють електронні декларації, повинні обов’язково вказувати наявність громадянства або підданства інших держав. Якщо особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, також є громадянином іншої держави, вона має про це чесно повідомити – українське суспільство має право про це знати. За навмисні спроби приховати факт подвійного громадянства людина має нести кримінальну відповідальність”, – наголосив президент.

Було також зареєстровано законопроєкт “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства”. Метою цього документа є протидія використанню громадянами України громадянства іноземної держави як інструменту втручання у внутрішні справи України, посяганню на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

“Ми пропонуємо встановити обмеження на зайняття посад в органах судової влади громадянами України, які мають або набули громадянство іншої держави”, – зазначив Зеленський.

Глава держави також подав до парламенту проєкт закону “Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства”, який пропонує встановити обмеження на зайняття посад у митних органах громадянами України, які мають або набули громадянство або підданство іноземної держави чи держав.

Як повідомлялося, президент також вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство для представників української діаспори у США, Канаді та Європейському Союзі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі