Землі загрожує потепління, яке вже відбувалося 3,3 млн років тому

15 липня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Попри те, що вчені все частіше говорять про неймовірно велику кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі, ця ситуація вже траплялася в історії нашої планети.

Експерти вважають, що рівень, до якого ми наближаємося останній раз міг бути 3,3 мільйона років тому і, можливо, з такими умовами життя раніше не стикався ні один вид прогресивних приматів.

Про це пише cikavosti.com.

При нинішніх темпах вироблення CO2 протягом наступних п’яти років, рівень вуглекислого газу в атмосфері перевищить позначку в 427 ppm, яка, швидше за все, була пікової в період потепління епохи пліоцену. Тоді температура була вищою на 3?С — 4?С градуси, а рівень океану був на 20 метрів вищим, ніж сьогодні

До таких висновків прийшли вчені з Університету Саутгемптона. Для свого дослідження вони сконструювали спеціальну модель запису CO2 в пліоцені, використовуючи дані, отримані від рівнів бору в крихітних скам’янілостях, зібраних з глибоководних відкладів Карибського моря. Моделювання підтвердило тенденції, які раніше спостерігалися у крижаних ядрах, а також дозволило більш точно оцінити діапазон CO2 в геологічну епоху, коли рівень сонячної радіації були такими ж, як і сьогодні. «Вражаючий результат, який ми виявили, полягає в тому, що найтепліший період пліоцену мав в атмосфері від 380 до 420 ppm CO2», — сказав один з авторів Томас Мел.

«Це схоже на сьогоднішнє значення близько 415 ppm, а значить, ми вже перебуваємо на рівнях, які в минулому були пов’язані з температурою і рівнем моря значно вищим, ніж сьогодні».

Нині рівень CO2 зростає приблизно на 2,5 ppm в рік. Автори заявили, що вивчення минулого дало розуміння того, що станеться в майбутньому, а значить, у нас є шанс усвідомити, що відбувається і максимально знизити ризики майбутньої катастрофи

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі