“Журналістка” Олена Бойко, яку звинуватили у сепаратизмі, вийшла з тюрми по “закону Савченко”

02 грудня 2021, 20:21 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Протягом серпня – жовтня 2016 року жінка, позиціонуючи себе як "львівська журналістка у вигнанні", брала участь у трансляціях на каналах інтернет-радіостанції "Zello" — "АТО Донецк" і "Наша Новороссия".

Галицький райсуд Львова виніс вирок Олені Віщур (Бойко) за публічні заклики до змін меж території України, звільнивши її по відбуттю покарання.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на вирок від 25 листопада.

Зі слів обвинуваченої, Західна Україна “заражена бацилою” і це є “раковая опухоль неонацизма”.

“Тут треба рятувати здорову частину суспільства і цю пухлину видалити. Видалити її відповідно до законодавства України. Декомунізація, чудово, і так, повернути все в межі 39-го року. Закарпаття — Угорщини та Словаччини… Все, що залишилася, буде відносно здоровим… Якщо є закон про “декомунізацію” його треба виконувати, треба скасовувати “Пакт Ріббентропа-Молотова”, треба повертати європейським державам ці частини відібраних у них територій. Логічно і з погляду міжнародного права десь навіть правильно”, — заявляла вона.

Зазначимо, що кримінальне провадження зареєстрували 7 грудня 2018 року. Але підозрювана ще у 2015 році виїхала до Росії, проживала в Москві та періодично виїжджала на території окупованого Криму і Донбасу.

Віщур значились у розшуку. Але 16 січня 2019-го була затримана на пункті пропуску “Гоптівка”, коли намагалась перетнути кордон і потрапити в Україну.

“Журналістку” видворили з Росії за порушення правил перебування в країні. Не маючи російського громадянства, виду на проживання, візи, дозволу на тимчасове проживання і т.п., Віщур повинна була виїхати по закінченню строку в 90 днів, але не зробила цього.

“Журналістка у вигнанні” постійно висловлювала невдоволення владою в Україні, говорила, що мусила втекти на територію Російської Федерації, тому що в Україні її думок не розділяли, погрожували їй розправою.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі