Адвокат Януковича відреагував на дозвіл суду розслідувати справу Майдану заочно

05 серпня 2021, 02:00 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Адвокат колишнього українського президента Віктора Януковича Віталій Сердюк відреагував на те, що днем раніше в суді дозволили провести заочно розслідування у справі про розстріли на Майдані проти ексглави держави.

З цього приводу правозахисник опублікував пост на своїй сторінці в Фейсбуку. Cердюк вважає, що рішення Печерського районного суду столиці про дозвіл заочного розслідування справи – це не що інше як “піар влади напередодні Дня Незалежності”.

Він заявив, що рішення суду “яскраво демонструє, як нинішня влада йде стопами Порошенка, нагадавши, що останній також намагався вимагати від суддів винести вирок Януковичу напередодні Дня Незалежності.

Також адвокат вважає, що після того, як Офіс генпрокурора отримає дозвіл на заочне розслідування у справі Майдану в лютому 2014 року у відношенні Януковича “реального розслідування, найімовірніше, так і не буде”.

Крім того, Сердюк заявив, що Генпрокуратура “робить усе, щоб справи справжніх винуватців розслідувалися”, тоді як “організатори і виконавці розстрілів правоохоронців і протестувальників на Майдані давно відомі”. А своїми судовими рішеннями, додав адвокат, маючи на увазі дозвіл на проведення заочного розслідування в справі Майдану, підміняє реальне розслідування.

“Саме під покарання Віктора Януковича влада змінила закон про заочне засудження, внісши в нього всього лише норму про перебування особи на території Російської Федерації. Так, тепер прокурори можуть ігнорувати факт зняття четвертого президента з розшуку Інтерполом через його політичне переслідування”, – додав Сердюк.

За його словами, в Офісі Генпрокурора заявили про те, що у них що є докази того, що Янукович нібито віддавав наказ про силовий розгін Майдану. Однак, додав правозахисник, “навіть після подачі захистом позову до суду про оприлюднення цього, наполегливо мовчать”.

“Також не чути і про просування в розслідуванні справ про причетність до розстрілів Сергія Пашинського, Андрія Парубія, Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та інших, яких, як і ще низки лідерів Майдану, в трагічні дні масових розстрілів за зрозумілим збігом обставин не виявилося в епіцентрі подій і вдалося уникнути поранень на відміну від протестувальників і правоохоронців”, – пише Сердюк.

Сердюк вважає, що дозвіл суду провести розслідування за заочною процедурою – “це махінації й обман суспільства з боку влади, які намагаються приховати повну відсутність доказів причетності Януковича до розстрілів на Майдані правоохоронців і протестувальників і їх наявність по відношенню до дійсно винних”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі