Чий Інтерпол? У Польщі за запитом Росії затримали одного з лідерів УНА-УНСО Ігоря Мазура

09 листопада 2019 Політика
Share Button
Ігор Мазур
У Варшаві за запитом Російської Федерації затримали українського політика, одного з лідерів УНА-УНСО, 46-річного ветерана АТО Ігоря Мазура «Тополю».

Про це повідомив у Facebook колишній народний депутат, у минулому член УНА-УНСО Ігор Мосійчук.

«Щойно мені підтвердили, що на території Польщі, а саме в Варшаві за запитом РФ затримано учасника нашої національно-визвольної війни на Сході, відомого активіста Ігоря Мазура «Тополю»!», – написав Мосійчук.

Як уточнила громадська діячка Олена Терещенко, Мазура затримали о 8-й годині ранку суботи, 9 листопада.

«Сьогодні о восьмій ранку за запитом Росії через Інтерпол польськими прикордонниками затриманий герой декількох війн, наш друг Ігор Мазур (Тополя), який мав відвідати офіційний захід за запрошенням (!!!) польської сторони!», – написала Терещенко.

Вона також повідомила, що в понеділок, 11 листопада, у місті Холм має відбутися суд, і закликала дипломатів, ЗМІ та народних депутатів не допустити осудження та видачу Мазура Росії.

Громадський діяч Назар Приходько, з посиланням на дружину Тополі та свої джерела у Польщі, повідомив, що Мазур їхав на конференцію на запрошення віцемаршалка Сейму Польщі.

Журналіст Тетяна Висоцька наголосила, що українське МВС має втрутитеся у справу.

«Співпраця з Інтерполом – це парафія Арсена Авакова. Саме МВС наразі має вже бути в контакті з Інтерполом і негайно заблокувати дії Росії. Бо як це буде? Завтра всіх нас почнуть хапати на кордонах і передавати ворогу? Взагалі, неймовірно», – написала Тетяна Висоцька.

Як відомо, Ігор Мазур у 2014 році був керівником «Правого сектора» Київщини і начальником штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану під час Революції Гідності. З травня 2014 року — в зоні АТО.

З квітня 2015 року — офіцер Збройних сил України, командир роти, заступник начальника штабу розвідувального батальйону в секторі «М».

Із листопада 2016 року після демобілізації став заступником голови партії УНА-УНСО і заступником головного командира УНСО.

Із червня 2017 року — голова громадської організації «Межимор’я», що пропагує співпрацю держав Балто-Чорноморського регіону (Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Грузія).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі