Коротка пам’ять: Ляшко забув, як голосував за імпорт електроенергії з Росії

08 листопада 2019 Політика
Share Button
Скріншот із відео
Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко влаштував «сцену» з депутатом фракції «Слуга народу» Андрієм Герусом щодо імпортованої Україною електроенергії.

Ляшко зустрів Геруса нібито випадково у залі офіційних делегацій VIP-терміналу «Борисполя». Запитав, чому «слуга народу» не з народом і за які гроші той влаштовує переліт.

Далі Ляшко взявся питати про російську енергію і назвав Геруса довб**ом. Після того, як Ляшко ткнув у чинного нардепа пальцем, між ними зав’язалася штовханина, під час якої радикал вчепився в Геруса.

Сьогодні випадково побачив у ЗОДі «слугу народа» Геруса, який відкрив імпорт російської електроенергії з Росії. Коли у російського лобіста закінчилися аргументи, він почав махати руками. Однак проблема від того нікуди не поділася – через зраду Геруса Україна сьогодні потрапляє в повну енергетичну залежність від країни-агресора. Ця зрада має бути розслідувана і покарана!

Gepostet von Олег Ляшко am Mittwoch, 6. November 2019

Формальним приводом для конфлікту стало нібито те, що Ляшко звинуватив Геруса в лобіюванні російських інтересів у зв’язку з тим, що Верховна Рада дозволила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії.

«Коли ти купуєш російське, то платиш гроші до російського бюджету, який фінансує російську армію, що окупувала Донбас, Крим і щодня вбиває наших людей», – сказав Ляшко і заявив, що вимагає порушити справу за державну зраду за фактом купівлі російської енергетики.

У свою чергу журналіст видання «Наші гроші» Юрій Ніколов на своїй сторінці в соцмережі вирішив освіжити Ляшку пам’ять.

«2017 рік. Голосування за закон, який дозволяє імпорт електроенергії з Росії: «8. Увесь обсяг електричної енергії, імпортованої з держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства, продається виключно на ринку «на добу наперед» та балансуючому ринку».

2017 год. Голосование за закон, разрешающий импорт электроэнергии из Роисси:«8. Увесь обсяг електричної енергії,…

Gepostet von Юрий Николов am Donnerstag, 7. November 2019

Також блогер Сергій Наумович зазначив, що в 2017 і 2018 роках Ляшко мовчав, коли вугілля возили «з РФ для генерації електроенергії в тому числі ДТЕК». «2019 рік. На блокаду російських вагонів у Львівській області він не з’явився, ми імпортуємо електроенергію з РФ для створення конкуренції ДТЕК на ринку електороенергії – Ляшко з криком біжить битися», – підкреслив Наумович.

2017 год. Возим уголь из рф для генерации электроэнергии в том числе ДТЭКом. Ляшко молчит.2018 год. Возим уголь из рф…

Gepostet von Sergey Naumovich am Mittwoch, 6. November 2019

Довідково.

18 вересня Верховна Рада за ініціативи Андрія Геруса прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», який дозволив закуповувати електроенергію за двосторонніми договорами з Росії та Білорусі. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Однак, з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. Постачальником виступила компанія Ігоря Коломойського «Юнайтед Енерджі».

Ряд експертів розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу енергонезалежності України та переконані, що Росія буде використовувати його для політичного тиску на Київ. Також негативну оцінку цьому рішенню дали в Секретаріаті Європейського енергетичного співтовариства.

Поставки електроенергії з РФ різко зросли з 1 листопада і склали 12 млн кВт годин на добу, що в чотири рази вище показників жовтня. Про це свідчать дані на сайті системного оператора НЕК «Укренерго».

Востаннє комерційний імпорт електроенергії в Україну з Росії проводився в жовтні 2015 року з укладеним між компанією «Укргідроенерго» та «Інтер РАО» договором для подальшої її передачі в окупований Крим. Контракт діяв впродовж 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об’ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі