МЗС Німеччини пояснило, чому не постачатиме озброєння для України

09 червня 2021 Політика
Share Button
Гайко Маас
Німеччина не буде постачати зброю Україн, оскільки такі поставки «могли б поставити хрест на ефективності нормандського формату».

Про це на брифінгу з главою МЗС України Дмитром Кулебою заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

За його словами, Україна може бути впевнена, що Німеччина залишиться найбільшим донором, якщо мова йде про підтримку реформ, а також послідовно виступатиме на підтримку суверенітету і територіальної цілісності.

«Що стосується поставок зброї, я говорив, що коли ми дзвонили (міністру закордонних справ Росії, – ред.) Лаврову, щоб вплинути на зустріч в нормандському форматі … Якби я сказав під час телефонної розмови, що ми будемо поставляти зброю стороні конфлікту, то ця розмова була б дуже короткою», – зазначив Маас.

У свою чергу Кулеба зазначив, що немає жодного міжнародного правила, яке б обмежувало Україну в закупівлях зброї за кордоном.

«Ми є відповідальним учасником міжнародних механізмів. Немає і ніякої юридичної заборони в законодавстві Німеччини, яка не дозволяє продавати зброю Україні. Україна – це держава, яка захищається, вона не використовує зброю, щоб захоплювати територію. Тому ми розуміємо, що рішення Німеччини є політичним», – підкреслив Кулеба.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі