ОПОРА повідомила, коли має відбутися другий тур місцевих виборів в Україні

26 жовтня 2020 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Другий тур місцевих виборів в Україні повинен відбутися до 29 листопада. У виключній ситуації він може пройти в грудні.

Про це повідомила голова громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, інформує “РБК-Україна“.

Вона зазначила, що у виборчої комісії є 12 днів для того, щоб встановити результат місцевих виборів.

“12 днів від 25 жовтня – це строк, у який виборчі комісії встановити результат. Це 6 листопада. Як правило, у комісії є право ще на один день продовжити цей термін – до 7 листопада. Тому, вважаємо максимум три тижні. Це виходить остання дата 29 листопада”, – розповіла Айвазовська.

За її словами, другий тур повинні встановити на 15 або 22 листопада.

“Якщо говорити про грудень, то це виняткова може бути ситуація – судові оскарження ухвали суду про заборону укладення протоколу про підсумки у зв’язку з оскарженнями, але це дуже-дуже, на мій погляд, малоймовірно”, – пояснила вона.

Натоммість генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель в коментарі РБК-Україна повідомив, що проведення другого туру місцевих виборів буде залежати від того, як довго будуть рахувати голоси виборців.

“Там, де підуть судові позови – там все реально. А судові позови будуть обов’язково. Подивимося за результатами. Але я не виключаю, що можуть бути громади, де результати можуть бути на межі. Це – не відстрочка. Просто ЦВК зобов’язаний призначити другий тур виборів після встановлення результатів”, – сказав він.

Такж він додав, що за окремими результатами місцевих виборів можуть бути проблеми.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі