Перемагають п’ять партій: соціологи показали останні рейтинги напередодні виборів

20 жовтня 2020 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Соціологічна група «Рейтинг» представила агрегований рейтинг політичних партій перед місцевими виборами. Згідно результатів моніторингу 5%-ий бар’єр долають п’ять партій.

Перше місце в рейтингу посідає політична сила «Слуга народу», яка набирає 16,7% голосів серед тих, хто визначився і має однозначний намір прийти на вибори. Далі в списку «Опозиційна платформа – За життя» – 13,5%, «Європейська солідарність» – 13,2%, «Батьківщина» – 8,6% та партія «За майбутнє», яка набрала 7,4%.

«За майбутнє» також продемонструвала позитивний ріст рейтингу. З середини вересня підтримка партії зросла на 2%, це один з найкращих показників серед усіх партій.

Також в досліджені йдеться, що 62% респондентів негативно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики та партії допомагають виборцям матеріально (роздають пайки, гроші, кошти на ремонт і лікування). 19% ставляться нейтрально, 15% – позитивно. Попри це, лише 6% стикалися з спробами підкупу особисто, 11% знають про це від родичів та знайомих. 81% – не мали такого досвіду під час цієї виборчої кампанії.

Опитування проводили серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. Терміни проведення: 16-19 жовтня 2020 р.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі