У Сенаті США підготували законопроєкт про санкції проти РФ у разі вторгнення в Україну

15 січня 2022, 09:17 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Сенатор від Демократичної партії США Марко Рубіо 14 січня представив законопроєкт "Про стримування ворожих дій авторитарних держав".

Він передбачає санкції проти Росії, її керівництва та фінансової системи в разі вторгнення в Україну. Про це йдеться в повідомленні на сайті Рубіо.

Законопроєкт передбачає, що директор Національної розвідки США буде кожні 20 днів доповідати Конгресу про те, чи порушила Росія “або її найманці” територіальну цілісність України. Протягом 10 днів після такої доповіді президент США буде зобов’язаний:

  • заморозити власність і скасувати візи Володимиру Путіну, а також прем’єр-міністру, міністру оборони РФ та “іншим російським олігархам”, перелік яких визначений в іншому законі США від 2017 року;
  • заборонити фінансову співпрацю з російськими компаніями у сфері енергетики, фінансів, видобування корисних копалин і космічних польотів;
  • накласти санкції на міжбанківську систему SWIFT, якщо та сама не припинить обслуговувати російські банки і установи, що потрапили під санкції.

Крім того, законопроєкт Рубіо передбачає негайне поновлення санкції проти російського газогону “Північний потік-2” і розробки державним секретарем США стратегії із заохочення інших країн до запровадження аналогічних обмежень.

Як зазначає сенатор, відмінність його ініціативи — в тому, що “точкою відліку” для запровадження санкцій стане не рішення президента США, а визначення розвідувальними службами і Конгресом початку вторгнення Росії в Україну.

“Схоже, президент Байден не розуміє, що США повинні виявляти силу й рішучість, а не слабкість. Закликаю своїх колег у Сенаті спільно зі мною ухвалити цей законопроєкт, поки ще не надто пізно”, — йдеться в коментарі демократа.

Це вже другий законопроєкт у Сенаті щодо нових санкцій проти Росії в разі її вторгнення в Україну.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі