США звинуватили Росію у дезінформації про коронавірус

22 лютого 2020 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
У Держдепартаменті США вважають, що тисячі пов'язаних з Росією облікових записів в соціальних мережах доклали скоординованих зусиль з поширення паніки з приводу нового коронавірусу, підриваючи глобальні зусилля з боротьби з епідемією.

Про це передає УНН з посиланням на AFP.

Так, агенство повідомляє, що кампанія з дезінформації “просуває необгрунтовані теорії змови про те, що Сполучені Штати стоять за спалахом COVID-19”, намагаючись таким чином завдати шкоди глобальному іміджу США.

Представники Держдепартаменту, яким доручено боротися з російською дезінформацією, повідомили AFP, що в соціальних мережах Twitter, Facebook і Instagram використовуються фальшиві акаунти для просування російських тез.

«Намір Росії полягає в тому, щоб сіяти розбрат і підривати інстиції та спілки США зсередини, у тому числі за допомогою прихованих і нав’язливих кампаній з шкідливого впливу», – заявив виконувач обов’язків помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер.

На його думку, поширюючи дезінформацію про коронавірус, росіяни “знову намагаються загрожувати громадській безпеці, відволікаючи від глобальних заходів у відповідь в області охорони здоров’я”.

Заяви, які з’являлися у мережі в останні тижні, включають в себе твердження про те, що вірус – це спроба США «вести економічну війну з Китаєм», біологічна зброя, вироблена ЦРУ, або частина зусиль, що вживаються Заходом, «щоб підштовхнути анти-китайські гасла», відзначає видання. Багато американців, включаючи співзасновника Microsoft Білла Гейтса, як вказано, також були помилково звинувачені в причетності до створення вірусу.

Кампанія з дезінформації була виявлена ​​американськими спостерігачами в середині січня після того, як китайські чиновники оголосили про третю смерть від нового коронавірусу в Ухані, пише агентство.

Кілька тисяч онлайн-акаунтів – раніше ідентифікованих як такі, що транслюють за підтримки Росії повідомлення про такі важливі події, як війна в Сирії, протести «жовтих жилетів» у Франції і масові демонстрації в Чилі – публікують «майже ідентичні» повідомлення про новий коронавірус, йдеться в звіті, підготовленому для Центру глобальної взаємодії Державного департаменту.

Акаунти – керовані людьми, а не ботами – публікують в один і той же час англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовах і можуть бути пов’язані з російськими проксі-серверами або передавати схожі повідомлення в підтримувані Росією канали, такі як RT і Sputnik, вважають американські аналітики.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі