Українці найбільш схвально ставляться до Президента – опитування

09 вересня 2020 Політика
Share Button
Фотоз відкритих джерел
Президент Володимир Зеленський продовжує користуватися найбільшим рівнем довіри серед органів державної влади в Україні. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Відповідно до даних дослідження, діяльність Президента схвалюють 42% респондентів. В той час, як діяльність Уряду і Верховної ради схвалюють відповідно 17% та 16% опитаних. При цьому підтримують дїй Володимира Зеленського рівномірно в усіх макрорегіонах України: Центр – 43%; Схід та Південь – 42%; Захід – 41%.

Такі цифри свідчать про те, що незважаючи на закономірне падіння довіри до будь-якої влади після року роботи, Володимир Зеленський залишається лідером. Наприклад, його попереднику Петру Порошенку довіряли лише 32% через рік перебування на посаді, за даними опитування IFES. А схвалювали діяльність Порошенка у липні 2015 року, за даними того ж «Рейтингу»,  –   лише 24%.

Як зазначали соціологи групи «Рейтинг», у липні поточного року, до шостого Президента України Володимира Зеленського довіра довше переважала недовіру виборців, ніж було в його попередників Петра Порошенка та Віктора Януковича.

Це також впливає й на рейтинги пропрезидентських партій. Так, наприклад, за даними «Рейтингу» у липні 2020 на місцевих виборах за партію «Слуга Народу» мають намір проголосувати 30% тих, хто має намір прийти на вибори і визначився. У той час, як у червні 2015, за тодішню пропрезидентську «БПП-«Солідарність» готові були віддати голоси 20,5% тих, хто прийде і визначився. І це питання стосувалося парламентських, а не місцевих виборів, де всеукраїнські партії завжди мають вищий рейтинг ніж, коли мова йде про місцеві.

Попри всі негаразди, пов’язані із російською агресією, пандемією короновірусу та викликаної нею економічною кризою, діючий глава держави зберігає достатньо потужні позиції у суспільно-політичній думці українців.

Що стосується Львівщини, то проведення партією «Слуга Народу» праймеріз  кандидатів на посаду міського голови Львова, на яких переміг військовий лікар Тарас Кльофа, демонструє ті ж принципи, на яких свого часу будував кампанію і Володимир Зеленський – відкритість людям. Це не може не додати команді Максима Козицького, який очолює обласний осередок партії, додаткові голоси виборців.

За інформацією соціологів, опублікованою на їх сайті, опитування було проведене на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) з 30 по 31 липня 2020 року. Дані були зібрані за допомогою комп’ютерного методу телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2472 громадян України, віком від 16 років і старше. Вибірка репрезентативна за регіоном, віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 2% при 95%-ому рівні довіри, а коефіцієнт досяжності становив 12%.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі