Про сімейний бізнес першого заступника голови ЛОР Євгена Гірника

22 грудня 2020 Львів, Розслідування
Share Button
Євген Гірник
Журналісти Діла продовжують розповідати про новообраних депутатів Львівської міської та облради. Сьогодні – про сімейний бізнес першого заступника голови ЛОР Євгена Гірника.

Гірник Євген Володимирович народився 12 серпня 1986 у с. Нижня Стинава Стрийського району Львівської області.

Навчався у Київському національному торговельно-економічному університеті та у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, де отримав звання магістра господарського права.

Зараз є ФОПом, який займається консультаціями з питань комерційної діяльності (ведення бізнесу). Кого саме консультує новообраний депутат та заступник голови Львівської облради – невідомо. Крім того, за сумісництвом працює молодшим науковим співробітником Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. Одружений та виховує сина. Жодної нерухомості у нього немає. Більше про цього молодика розповісти нічого, проте цікавими є його родичі та сімейний бізнес.

Виглядає, що основною годувальницею сім’ї Гірників була бабуся Євгена Гірника, Ганна Іванівна 1941 року народження. Вона у свої майже 80 років вела доволі успішний бізнес. Звісно, ми розуміємо, що насправді була лише підставною особою, проте: впродовж 2017-18 р.р. перемогла у тендерах на майже 14 млн.грн.

Займалась Ганна Іванівна постачанням продуктів харчування у різні держустанови, як от школи та садочки. Також у 77 років пані Ганна заснувала будівельну фірму ТОВ «Стрийська девелоперська компанія» з часткою 34%, що у грошовому еквіваленті 978 788 грн.

Нещодавно Ганна Гірник померла. Тепер, вочевидь, її бізнес успадкують діти, серед яких Гірник Володимир Євгенович, батько заступника голови ЛОР. Він також бізнесмен та депутат від політсили «Батьківщина». Щоправда, не у Львівській облраді, а у Грабовецько-Дулібівській ОТГ. Він є співвласником у ТОВ «РОММА», що займається орендою майна. Компанія володіє земельними ділянками у Стрию (разом більше 1,2га), на забудову якої нещодавно отримала дозвіл. Тут мають звести торговий комплекс. Іншими співвласниками ТОВ«РОММА» є Гірник Роман Євгенович (дядько заступника голови ЛОР), Решітник Назарій Іванович (син екс-бізнеспартнера бабці заступника голови ЛОР), Петречко Василь Ігорович (екс-бізнеспартнер бабці заступника голови ЛОР) та Дрозд Василь Степанович. Останній, Василь Дрозд, «пиляв» тендери з Гірник Ганною Іванівною (бабцею заступника голови ЛОР) наступним чином: для того, аби тендерні торги могли відбуватись, у них мають взяти участь мінімум дві компанії чи ФОПи. У десяти випадках подавали документи і Гірник Ганна, і Дрозд Василь. Останній подавав невідповідні документи, внаслідок чого його дискваліфікували з торгів, що дозволяло Ганні Гірник перемагати.

Окрім частки у ТОВ«РОММА» Гірник Володимир Євгенович є співвласником у ТОВ«ПІВОТАЛ». Серед засновників компанії ті ж самі прізвища: брати Гірники, Решітник, Петречко та Дрозд. Частка Гірника Володимира вартує щонайменше 200 000 гривень.

Особисто Володимиру Гірнику (батько заступника голови ЛОР) належить база на тисячі квадратних метрів зі складами та торговими площами у селі Слобідка, що поряд зі Стриєм.

Також оця будівля серед спального району Стрия на 687 квадратів, із супермаркетом на першому поверсі.

У центрі Стрия – цілий будинок, загальною площею 781 квадратний метр. Тут 15 житлових кімнат, 7 кухонь та кілька магазинів.

У Володимира Гірника є ще кілька приміщень, які використовують під магазини та склади мережі «Джміль».

Так само бізнесом займається і мама Гірника Євгена, Оксана Богданівна. Їй належить 99,95% компанії ТОВ«ЦЕНТУРІОН». Її внесок до статутного фонду становить 1 999 088 грн. Традиційно для сім’ї Гірників фірма займається оптовою торгівлею продуктами харчування. Керівником компанії є згадуваний Василь Дрозд, що «пиляв» тендери зі свекрухою Оксани Гірник.

Іще Оксана Гірник має 34% у ТОВ «Торгівельна компанія «Соти», що також займається торгівлею продуктами харчування. Ще по частці у цій компанії мають дружини Василя Дрозда та Романа Гірника (дядька першого заступника голови ЛОР)

Отож, підсумовуючи зібрану нами інформацію приходимо до висновку, що Євген Гірник одержав підтримку депутатів Львівської облради зовсім не за свої здобутки у бізнесі чи соціально-культурній сфері, а банально по-бартеру. «Батьківщина» підтримала ЄСівку Ірину Гримак на голову ЛОР, натомість отримала крісло першого заступника голови ЛОР. Чому саме Євген Гірник? Мабуть, найменш токсичний з усіх членів фракції «Батьківщина» – покірний, молодий та, зрештою, тепер знаємо чий син.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі