На все життя. Про модні тренди в татуюванні та незвичних клієнтів майстра тату

05 серпня 2019 Життя
Share Button
Львівський майстер тату Олексій
Можна по-різному ставитись до малюнків на шкірі, проте не звернути увагу на тату неможливо. Для декого вони стали ледь не елементами одягу, хтось татуюванням приховує недоліки шкіри. Розтатуйоване тіло можна розглядати безкінечно, знаходячи в малюнках образи та знаки.

Як це – бути татуювальником, і про те, що зараз б’ють на тіло – наша розмова з львівським майстром тату Олексієм (малює як Бог, представили мені його знайомі), який запросив мене у їхню з колегою студію Sam tattoo studio. Приходьте, в мене якраз клієнтом буде теж татуювальник. Так я опинилася в компанії одразу трьох харизматичних хлопців.

Олексій відчиняє розмальовані двері, і я потрапляю в приміщення з приглушеним світлом, музикою фоном і дзижчанням машинок для татуювання. Під такий акомпанемент першим питанням у мене виривається цікавість:

– Олексію, скажіть, на якому матеріалі майстри тату вчаться робити натільні малюнки?

– Вчаться на штучній резині, яка натягується й закріплюється, хоча це не дуже зручно, бо матеріал досить твердий. Хоча зараз настільки все рухається вперед. Є, для прикладу, спеціальні силіконові руки, безліч іншого матеріалу, на якому можна вчитися. Але найліпше – на собі. Тоді можеш, що називається, на своїй шкірі пізнати весь процес – які відчуття, наскільки голку треба вганяти в шкіру.

– Ви робили собі тату?

– Так, на собі вчився, а ще на м’ясі, також на друзях.

– Які найболючіші місця для нанесення татуювання і чи можливе знеболювання?

– У кожної людини по-різному, насправді, але в основному – це ребра, шия, на колінах, ліктях, на ключиці. Можна використати знеболювальне у вигляді мазі, та я б не рекомендував; десь за дві години дія мазі минає і дуже болить місце татуювання. Краще налаштуватися й потерпіти. Зрештою, у всіх різні больові пороги.

– Ви самі створюєте ескізи для малюнків чи клієнти приходять зі своїми?

– І самі створюєм малюнки, ідеї, і б’єм те, з чим приходять люди. Дивимося, звісно, що це за малюнок, наскільки він якісний.

– В якому випадку може бути відмовлено в нанесенні тату?

– Я не зможу це зробити якісно, якщо малюнок в техніці, в якій я не працюю. Тоді не беруся за таку роботу. Мені це не цікаво. Є безліч стилів, і кожен майстер надає перевагу тому, в якому він упевнений. Я не буду братися за роботу не в своєму стилі; мені це не цікаво, може не так вийде, до того ж не гарантую, що малюнок буде гарним.

– В яких ви стилях працюєте?

– В графічних. Графіка, олдскул – там, де потрібні лінії чіткі. Є такий стиль популярний, як реалізм. Я в реалізмі не працюю, але реалізм дуже популярний, ціниться, бо дуже передає точність зображення. Тату виглядає, як на фотографії. Малюнок реалістичний, об’ємний, наче живий. Такі татуювання популярні, вони вражають, але потроху відходять – хочеться авторських чітких малюнків. Щоб були вони незвичні, нестандартні.

facebook.com/alex.zenin.7

– Ваша машинка для татуювання – роботи білдера* чи фабрична?

– Ця, якою зараз працюю, не фабрична. Її зібрано вручну. Хоча зараз багато татуювальників користуються фабричними. Вони є потужні і якісні.

– Який ваш найнезвичніший клієнт?

– Один клієнт привів свою бабцю. Їй років 70.

– І що набила 70-річна пані, якщо не секрет?

– Напис на руці і амулет на спині Хамсу – долоня з оком посередині. Та й бабцею її важко назвати – вона постійно подорожує, відпочиває, це не така бабця, як ото біля під’їзду сидять :). Словом, крута.

– Багато людей відмовляють собі в татуюванні через те, що з роками й з втратою пружності тіла попливе малюнок.

– Чи буде це актуально, як воно виглядає у 80? Навпаки, є стимул тримати себе в формі, в тонусі.

– Як зберегти колір малюнка на шкірі, його треба якось поновлювати? Чи є спеціальний догляд за татуюванням?

– Так, татуювання трохи вигорає, бажано захищати малюнок від сонця кремом від засмаги, хоча комусь більше подобається дещо вигоріле. Хтось хоче, щоб його татуювання було чітким, як наклейка, тоді можна його поновити – через 3-5 років.

– Що робити, коли татуювання втратило свою актуальність, скажімо, набив ініціали коханої людини, а вона перестала такою бути?..

– Можна видалити лазером, можна перекрити, якщо попередній малюнок це дозволяє, іншим малюнком. А бажано трохи його вивести, щоб тон висвітлити, і тоді перекрити іншим. Проте не всі татуювання можна приховати – буває, ти перекриваєш, а елементи попереднього десь проглядаються.

– А кому ви довіряли своє тіло? Окрім тих малюнків, які зробили собі самі?

– Різним майстрам. Наприклад колезі, який зі мною працює.

– Коли татуювання стало вашою професією, а не хобі?

– Воно не було хобі. Років уже сім татуювання – це моя професія. Сам малюю, сам створюю ескізи. Хоча й з іншими працюю. (Клієнт, якому зараз б’ють малюнок, теж татуювальник, він прийшов зі своїм ескізом, – авт.).

– Окрім вас, в сім’ї ще є творчі люди?

– Немає творчих (усміхаючись). В дитинстві малював, навчався в художньому ліцеї – і мене затягнуло. Хоча те, що малював в ліцеї, тепер мені зовсім не подобається. Дивлюсь на роботи – й уже зараз зовсім по-іншому намалював би.

– Ви людина творча, а творчих, буває, покидає муза. Коли не хочеться малювати, що робите?

– Я просто не малюю. На роботу це не впливає – є заготовки, інші ескізи. Є татуювання, які я набиваю, що більше подобаються, а є такі, що менше, та я люблю сам процес. Нема такого, що мені не до вподоби якась робота, а я її роблю і харюсь і думаю, як її пошвидше закінчити. Навіть якщо там напис якийсь тре виконати, щось таке, що зовсім нецікаво, все-одно це має бути гарно.

– Окрім татуювання, ви займаєтесь спортом.

– Так, непрофесійно. Захоплююсь веломарафонами на довгі дистанції. Тобто подолання на велосипеді великої відстані – 600 км, 400. Ти маєш проїхати певну дистанцію за певний період. Плавання, велосипед, біг – мої улюблені види спорту, ними й займаюся. Це мої віддушини.

Фото: facebook.com/alex.zenin.7

– Тим, хто ще вагається, чи йти до майстра тату, що порадите?

– Потрібно точно визначитися, що набивати, чи справді їм це потрібно, і прислухатися до порад майстра. Майстер скаже, чи треба трохи більший зробити малюнок – чим більше татуювання, тим гарніше й якісніше воно виглядає, чи пасуватиме воно на обраному місці, треба враховувати згини і лінії тіла. І йти з розумінням того, що це назавжди.

*Білдери – люди, які самі виготовляють тату-машини. 

Розмовляла Тетяна Андрєєва,

ІП «Діло»

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі