Хто у Львові керує сертифікацією автомобілів та роздає готелям “зірочки”

Андрій Ребець | 03 червня 2021 Львів
Share Button
Андрій Слюз
Андрій Слюз був призначений на посаду генерального директора ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» ще у серпні 2020 року.

Що це таке?

Структура стандартизації та метрології стосується життя кожного з нас значно більше, ніж уявляє звичайний споживач. З метрологією та стандартизацією ми зустрічаємось десятки разів на день. Наприклад, побутова техніка з напругою живлення 220Вт однаково якісно буде працювати у мережі живлення 220Вт у будь якій країні світу, запасні частини до автомобілів, вироблені в одній країні без проблем застосовуються до автівок в інших країнах світу. Метрологічні процедури визначають та допомагають практично запровадити межі вимірювальних похибок для лічильників газу, електроенергії та води, тестерів алкоголю, ваг в супермаркетах тощо.

Давайте ще простіше, коли ви платите за літр бензину, ви ж хочете отримати літр бензину, а не 0,8 або 0,9 літра. Також ця структура займається сертифікацією обладнання, автомобілів, різного роду технічних засобів, якими користуються підприємства.

«Батьківщина»

Андрій Слюз був призначений на посаду генерального директора ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», ще у серпні 2020 року. До свого призначення на посаду, з 2016 року був помічником керівника цієї ж структури.

У 32-річного Андрія Слюза практично вся кар’єра була зв’язана з посадами помічника – з 2007 по 2014 рік, згідно даних Юконтрол, був помічником у трьох нардепів від «Батьківщини».

Цікавим є те, що попередник Андрія Слюза на цій посаді, Юрій Гринів, у той самий період був також помічником нардепа від «Батьківщини». Видається, ця посада передається у спадщину по партійній лінії, а не за фаховими показниками кандидатів. Альона Годунок, дружина Андрія Слюза, вирішила не зраджувати сімейним традиціям, також була помічницею у нардепки від Батьківщини, своєї свекрухи Тетяни Слюз (VII скликання).

Також Андрій Слюз є засновником благодійної організації «ФОНД СКРИЖАЛІ ФОРТУНИ», яким керував Богдан Пісний, рідний брат покійного генерала СБУ Василя Пісного. Також Андрій Слюз був головою ревізійної комісії Львівського обласного осередку «ВО «Батьківщина».

Мама Андрія Слюза, Тетяна, з 2007-го по 2010-й рік займала посаду керівника Державної казначейської служби України. Після перемоги Віктора Януковича на виборах президента 2010 року, Тетяну Слюз оголосили у розшук, кримінальну справу порушили за фактом зловживання службовим становищем. Після чого, порушивши підписку про невиїзд, Тетяна Слюз безслідно зникла.

Але це не завадило їй у 2012 році отримати депутатський мандат. Народним депутатом України від ВО «Батьківщина» стала завдяки місцю у партійному списку, була членом комітету з питань бюджету, комісії з питань приватизації. З 17 квітня 2014 року знову зайняла посаду голови Держказначейства. Після Революції Гідності у своєму кріслі «пересиділа» зміну чотирьох прем’єр- міністрів.

Слюз, Денисова, Кужель/ фото: Арсен Аваков

Майно

Батько Андрія Слюза, Ярослав, володіє половиною компанії ТОВ «Бетоль Захід», 5% в цій компанії має також уродженець Львівщини Любомир Стадник, який є підлеглим Тетяни Слюз, займає посаду начальника відділу персоналу Державної казначейської служби у Києві. На посаді в казначействі отримував догану за порушення вимог статті ЗУ “Про запобігання корупції”.

Сам Андрій Слюз має доволі посередні статки: користується чужим будинком у Львові на 174 квадрати, власником якого є експомічник його матері.

У спільній власності з батьками володіє квартирою площею в 41 квадрат у Добротворі Львівської області. Пересувається на автомобілі Toyota RAV4, вартістю близько 400 тис.грн.

Серед активів у пана Андрія є акції компанії ВАТ «Рівнеазот». У 2019 році отримав соціальну допомогу у розмірі 200 тис. грн. від Управління соціального захисту Кам’янко-Бузької РДА. Такі дані до декларації Андрій Слюз вніс у липні 2020 року. Але за якихось пів року на державній службі матеріальне становище сім’ї Андрія Слюза змінилось у кращу сторону, у березні чоловік задекларував раніше орендований особняк як приватну власність своєї сім’ї.

З’явилось паркомісце, яке люб’язно надав в користування чиновнику той самий експомічник матері. На цьому активне накопичення нерухомості не завершилось, Андрій Слюз за декілька днів до подання декларації оформив у власність ще один житловий будинок у Львові, площею 97 квадратів та взяв в користування земельну ділянку у Львівської міської ради. У власності дружини, Альони Годунок, з’явився будинок у Стрию на 111 квадратів, частка квартири у Добротворі та автомобіль Volkswagen Jetta (у користуванні).

Журналісти ІП Діло перевірили, коли реєструвалось це все майно. Виявилось, що частиною цього майна Слюзи користувались іще раніше, просто Андрій Ярославович, будучи кандидатом на посаду, його не задекларував. Та це не завадило йому успішно пройти спецперевірку для держслужбовців.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі