Вадим Юрчак

Вадим Юрчак

Журналіст

«Карпати» померли. Нехай живуть «Карпати»!

Share Button
Фото: Офіційний сайт ФК «Карпати»
Те, що «Карпати» припинять своє існування в тому вигляді, в якому вони були останні 20 років, було зрозуміло давно. Та зараз на їх місці з’являється щось нове, таємниче та загадкове.

Старі «Карпати» були приречені. Мільйонні борги, безлад у керівництві, байдужість інвесторів, і решта супутніх факторів, які можна перераховувати безкінечно. Апогеєм цієї ситуації стало виключення клубу з Прем’єр-ліги. І ось саме з цього моменту можна починати відлік нового життя львівської команди.

Нове керівництво клубу робить, як вони самі заявляють, кардинальні зміни. Команду очолив новий тренер Роман Гнатів. Клуб буде робити ставку на молодь, а тому, команду вже покинули орендовані гравці, а також гравці, у яких були “великі” контракти. Та це внутрішні кухня, а «Карпати» зараз цікаві усім вболівальникам в першу чергу тим, що взагалі відбувається з клубом, а відбуваються там речі як очевидні, так і дивні та незрозумілі.

Головне питання – де «Карпати» розпочнуть новий сезон. Найбільш вірогідним сценарієм є поява команди в Другій лізі. Це дозволить виграти трохи часу на формування команди, як гравців, так і менеджерів. За цей час у клубі буде змога намітити вектор розвитку, та примиритися з усіма негараздами, які пов’язані з колишнім керівництвом, та іміджевими правами. Фактично це дозволить Смалійчуку сказати, що він власними руками побудував команду з нуля. До того ж, на зустрічі з вболівальниками він висловив світлу думку про те, що президента клубу потрібно обирати, і він готовий виставити на цю посаду свою кандидатуру. В здорових європейських командах все саме так і відбувається, але не слід забувати, які особливості в українському футболі, та у львівській команді зокрема.

Фото: Офіційний сайт ФК «Карпати»

Ще є менш вірогідний, проте не неможливий варіант з тим, що «леви» в новому сезоні розпочнуть грати в Першій лізі. Проте, наразі важко зрозуміти, яким чином можна це зробити. Хоча, сусіди ФК «Львів» та рівненський «Верес» кілька років тому показали, що в українському футболі трапляються дива, навіть якщо це виглядає дивно, нелогічно, та викликає відразу.

5 серпня Олег Смалійчук та інші працівники клубу представили громадськості нову емблему «Карпат». Стару ж символіку «левів» передали ГО «Ультрас Карпати». Цілком зрозуміло, що нову емблему використовуватимуть для того, щоб не мати проблем з авторськими правами. Це один з кроків длявідхрещення від іншого співвласника «Карпат» Ігоря Коломойського. Та більше запитань, ніж відповідей, викликало те, щоемблему передали саме вболівальникам, ще й оформили її на ГО «Ультрас Карпати», яка була зареєстрована лише 31 липня цього року, а співзасновником організації є Михайло Мирка. Він також співзасновник громадської організації “Завжди Вірні”.

Фото: Офіційний сайт ФК «Карпати»

Ребрендинг викликав шквал критики з боку вболівальників. Вони вказують на те, що емблема виглядає примітивно та жахливо. І навіть вже знайшли сайт, де можна придбати аналогічний шаблон. Проте слід віддати належне команді Смалійчука, зокрема Сергію Болотнікову, який практично одразу в соцмережах погодився з фанатською думкою, та пояснив, що це тимчасова вимушена міра. Ці слова можна трактувати як те, що у клубі не полишають надій, та мають певні плани щодо збереження старого логотипу, що і є символом «Карпат».

Фото: Офіційний сайт ФК «Карпати»

Такі приклади вже траплялися в українському футболі, і ці приклади викликають занепокоєння у львівських вболівальників. Раніше легендарні українські клуби «Дніпро» та харківський «Металіст» також мали схожі проблеми, коли інвестор з різних причин втрачав інтерес до клубу, і там накопичувалися борги та інші різноманітні проблеми. В підсумку, команди оголошували банкрутами, а на їхньому місці з’явилися такі клуби, як СК «Дніпро-1» та «Металіст 1925». І гравці цих команд, і що найголовніше, вболівальники не визнають ці команди як правонаступників свої улюбленців, а тому у нових клубів мінімальна підтримка серед фанатів навіть у своїх містах, та несерйозне ставлення з боку інших команд.

Фото з відкритих джерел

Вже наприкінці серпня футбол повертається, і новий сезон залишає багато інтриги для вболівальників. Тож тоді львівські фанати і побачать, чи виправдаються обіцянки нового керівництва клубу, та власні сподівання, чи «леви» продовжать пробивати чергове дно, оскільки саме зараз «Карпати» дійсно мають чудовий шанс почати все з чистого листа.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі