Керівник однієї з київських залізничних лікарень відмовляється приймати ковідних хворих

Світлана Рябошапка | 30 березня 2021
Share Button
Фото ілюстративне
Черговий скандал трапився в Києві, де Дорожня клінічна лікарня №2 відмовилася приймати хворого на COVID. Клініка має підписаний договір з Національною службою здоров’я України на лікування хворих пацієнтів ковідом.

В клініці відмовляються приймати хворих, аргументуючи це тим, що відсутні точки з киснем та немає засобів індивідуального захисту для працівників. Проте дві інші київські залізничні лікарні розпочали прийом хворих. Так станом на 29.03. в Київській клінічній лікарні на залізничному транспорті №3 лікується 50 хворих, в Київській клінічній лікарні на залізничному транспорті №1 – 27 хворих на ковід. А В вищезгаданій Київській клінічній лікарні на залізничному транспорті №2 всього лікується 12 хворих.

Раніше Заступник мера Києва Віталія Кличка повідомляв, що 24 березня керівник другої залізничної лікарні Леся Дрофа звернулася до Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із проханням не направляти до них хворих на коронавірус. Таке прохання в лікарні пояснюють відсутністю засобів індивідуального захисту, медикаментів та кисню для киснезалежних пацієнтів. Автомобіль швидкої медичної допомоги, який доставляв хворого до Дорожньої клінічної лікарні №2 не впустили на територію клініки за вказівкою генерального директора Лесі Дрофи.

Проте досить дивна ситуація склалася, коли всі залізничні клініки без виключення приймають хворих на ковід по всій країні. Але тільки в другій київській залізничній клініці говорять що не має чим лікувати хворих та засобів індивідуального захисту для медпрацівників.

Ми вирішили розібратися в ситуації. Один з працівників лікарні на правах анонімності, повідомив нам про залишки товарно-матеріальних цінностей у клініці.

Станом на 23 березня в лікарні були 4 апарата ШВЛ, 3 кисневих концентратори, 5 точок та 71 балон з киснем. Через два дні додатково були поставлені ще 10 кисневих концентраторів. Відповідно киснем клініка була забезпечена на першому етапі повністю. Ситуація з медикаментами теж в нормі. В лікарні наявний повний набір антибіотиків, коагулянтів, гормонів, для 100 хворих протягом двох тижнів. Відповідно не можна сказати що не має чим лікувати хворих.

По засобам індивідуального захисту лікарня забезпечена ще на більший термін. Наявні 24 тис. масок, 147 багаторазових захисних костюмів (на днях додатково доставлено ще 300 костюмів), 4700 пар стерильних рукавиць, 10800 пар не стерильних рукавиць, 2 000 респіраторів, 3500 флаконів біосепту для обробки рук, 6 000 літрів госпісепту дезінфікуючого розчину, 4000 медичних халатів та 5900 медичних головних уборів. Також наявні 100 штук захисних медичних окуляр.

В клініці на момент відмови від прийому ковід пацієнта були всі необхідні медикаменти, засоби індивідуального захисту, кисень, весь необхідний інвентар та медичні вироби. Генеральний директор або не володіє актуальною інформацією, або ж свідомо саботує роботу державної програми по прийому хворих. У лікарні найменший відсоток прищеплених медичних працівників, він коливається на рівні статистичної похибки 1,5%. Керівництво медичної установи напевно, що не розуміє чому працівники повинні вакцинуватися. Очолює лікарню генеральний директор Дрофа з 2011 року. Раніше ЗМІ писали, що у всіх залізничні клініках змінили керівників, крім вищезгаданої ККЛ2.

Керівництво Укрзалізниці повинно розслідувати даний факт. Адже в час коли, багато хворих потребують медичної допомоги не можна їм в цьому відмовляти.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі