Мамина квартира та автівки знайомих: як живе сім’я нового керівника поліції Львівщини

Мар'яна Сич | 24 лютого 2021 Львів
Share Button
Майже тиждень Олександр Шляховський керує поліцією Львівської області. Полковнику 38 років. Народився у Кіровоградській області. Журналісти “Діла” дослідити, яким майном володіє і користується родина поліцейського.

До Львівщини майже рік Шляховський керував поліцію Закарпаття. Ще раніше Олександр Шляховський працював заступником начальника головного управління-начальником кримінальної поліції у Київській області, керував Бориспільським відділом поліції та пройшов шлях від слідчого до начальника кримінальної поліції Броварського відділу поліції. Про кар’єрний шлях чоловіка ми згадали не випадково, бо саме у Броварському та Бориспільському районах найбільше майна у родини правоохоронця.

Нині у власності Олександра Шляховського не має ні автівок, ні земельних ділянок, ні будинку чи квартири. Хоча за інформацією у медіа у 2011 році Олександр Шляховський потрапив у список щасливчиків-правоохоронців, хто отримав ордер на квартиру у Броварах на вулиці Москаленка (раніше називалася Красовського). Нинішній очільник поліції Львівщини журналістам “Діла” розповів, що житло приватизував, але згодом продав.

То ж сім’я поліцейського безкоштовно зі сплатою комунальних послуг користується квартирою площею 81,5 метрів квадратних у тих же Броварах, що чоловік вказує у своїй декларації за 2019 рік. Квартира належить мамі. Валентина Шляховська стала власницею помешкання у 2013 році.

На сайтах з продажу нерухомості нині ціна квадратного метра у багатоповерхівці на вулиці Ярослава Мудрого (раніше називалася Кірова) коливається від 900 до 1000 доларів. Тобто, зараз квартира мамі обійшлася б у щонайменше 2 мільйони гривень.

Минулоріч мама поліцейського оформила на себе земельну ділянку (0,25 га) для будівництва і обслуговування житлового будинку на Кіровоградщині. Тут же і живуть батьки Шляховського.

У цьому ж населеному пункті 3,3 га землі має батько правоохоронця. Земля призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Дружина Олександра Шляховського є співзасновницею адвокатського об’єднання “Правовий альянс”. Разом з батьками володіє двокімнатною квартирою у столиці. Має Ірина Шляховська у власності 5 земельних ділянок на Київщині. Три з них отримала у спадщину. Землі призначені для індивідуального садівництва, ведення особистого селянського господарства та будівництва і обслуговування житлового будинку. Так, у селі Броварського району в Ірини Шляховської ділянка площею 0,0897 га та ще майже 1,4 га у селі у Бориспільському районі.

Нерухомість має і теща поліцейського. У власності Ольги Прудкої дві ділянки загальною площею 0,36 га. Одна – для ведення особистого селянського господарства, інша – для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Володіє теща поліцейського у селі двома будинками. Один з них – 61,6 метрів квадратних. Поруч особняк на 257,7 метрів квадратних, збудований у 1992 році. Як землі, так і будинки Ольга Прудка отримала у спадщину.

За нашими джерелами в одному з будинків була прописана Надія Москаленко. У власності жінки ділянка площею 2,7 га у селі Півці Кагарлицького району. Ще одна земля (0,0897 га) у селі Літки Броварського району. Остання поруч з ділянкою дружини Олександра Шляховського.

Цікаво те, що три роки тому 91-річна Надія Москаленко купила квартиру площею 41,8 метрів квадратних у Броварах. Нині за апартаменти майже аналогічної площі у тій же багатоповерхівці на вулиці Київській просять близько 1 мільйона 400 тисяч гривень.

Олександр Шляховський розповів, що Надія Москаленко є бабусею його дружини. А покупки квартир мамою і бабусею пояснив так: “Моя мама з батьком все життя працюють. Так, мама в освіті працювала. Я вважаю, що вони могли купити квартиру. Так само і бабуся”.

І наостанок про автівки. У власності сім’ї нового керівника поліції Львівщини є лише вантажна автівка, яка належить дружині Ірині. В останній декларації Олександр Шляховський вказує, що їздить на двох машинах. “Тойота кемрі” записана на Юлію Полонську, а “Мазда 3” – на Ірину Дідук. Остання володіє майном у тому ж селі Дударків, де і дружина, і теща поліцейського мають нерухомість.

Хто ж ці дві благодійниці для полковника, які дають йому кермувати на власних автівках, ми запитали у Шляховського. “Жінка буває бере автомобіль у куми, поїздить місяць. Знайомі ці жінки. Я краще покажу в декларації, що покористувався там місяць, два чи три за рік, ніж приховаю і буду за це відповідати”, – розповів Олександр Шляховський.

Нагадаємо, офіційне представлення керівником поліції Львівської області Олександра Шляховського відбулося 16 лютого. До цього управління Нацполіції на Львівщині очолював Василь Віконський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі