Топ-12 фільмів про шалене кохання

Роман Онишкевич | 10 квітня 2021, 15:15 Культура
Share Button
Кадр з фільму "Гіркий місяць"
Одразу уточню, що не брав до уваги таку класику, як «Мужчина та жінка», чи «Історія кохання». Просто чисті мелодрами мене не дуже цікавлять. Намагався розказати про фільми, де почуття на грані, а то й поза нею.
КАСАБЛАНКА (1942)
У розпал війни Майкл Кертіс зняв один з фільмів «усіх часів і народів» з легендарними Хамфрі Богартом та Інгрід Бергман. Проникливе кіно про почуття, яке не покидає, про честь і обов’язок. Фільм є лідером за кількістю знаменитих кіноцитат. Ну, приміром, «У нас завжди буде Париж».
ГІЛЬДА (1946)
Культовий фільм золотої епохи голлівудського нуару, знятий Чарльзом Відором. І культова роль тогочасної ікони стилю Ріти Хейворт. Невмируще кохання на тлі динамічного детективного сюжету.
НІЧНИЙ ПОРТЬЄ (1974)
Чи можна кохати свого ката з концтабору? Найвідоміший і скандальний фільм дивної і дивакуватої Ліліани Кавані з Діком Богардом і Шарлоттою Ремплінг хтось називав гімном садомазохізму. А більш витончені критики знаходять більш витончені трактування «неприродних почуттів». Саме у цьому фільмі – один з найеротичніших танців в історії кіно.
ДИЯВОЛ В СЕРЦІ (1976)
Фільм Бернара Кезанна з Джейн Біркін у головній ролі про хлопця, який викрав коханку свого батька і про їхні несамовиті стосунки, які затьмарюють їм розум і цілий світ.
ЦЕЙ НЕПЕВНИЙ ОБ’ЄКТ БАЖАННЯ (1977)
Останній фільм неперевершеного Луїса Бунюеля був уже четвертою і, кажуть, найуспішнішою екранізацією роману П’єра Луї «Жінка та паяц». Хтось із критиків охарактеризував фільм як притчу про неможливість оволодіти жіночим тілом. Якщо без пафосу, то кіно про безуспішні спроби підтоптаного аристократа оволодіти юною красунею, котра доводить його до сказу. Цікавий факт: роль головної героїні виконали одразу дві акторки, які почергово з’являються в кадрі, – шалені красуні Кароль Буке та Анхела Моліна.
НЕСТЕРПНА ЛЕГКІСТЬ БУТТЯ (1988)
Однойменний роман Мілана Кундери, який ліг в основу фільму Філіпа Кауфмана, один з моїх найулюбленіших. Фільм, правду кажучи, сподобався менше, бо все таки досконало передати на екрані психологію роздумів практично неможливо. Але кіно все одно вартує, аби його подивитися. Особливо це стосується тих, кому до вподоби гра Жульєт Бінош.
ГІРКИЙ МІСЯЦЬ (1992)
Не можу фахово сперечатися з професійними критиками, але категорично не згоден із думкою багатьох, що це чи не найслабший фільм Романа Поланскі. Як на мене – навпаки. Дивні почуття, дивні стосунки поза межею глузду. Хто здатен на більшу жорстокість – чоловік чи жінка? Залежно від ситуації співчуваєш кожному, але вже в кінці фільму не шкода нікого. Пітер Койот і дико сексуальна Емануель Саньє у головних ролях.
КОХАННЯ ПІД ЧАС ХОЛЕРИ (2007)
Звичайно, краще прочитати роман Маркеса. Але треба віддати належне Майклу Ньюеллу, якому вдалося зняти дуже красиве, атмосферне кіно про «Вічне Кохання». Щоправда, не надто динамічне, зрештою, як і роман-першооснова. Головні ролі виконали зваблива італійка Джованна Медзоджорно і іспанський мачо Хав’єр Бардем.
ІРЖА І КІСТКА (2012)
Красива, інтригуюча і незвична романтична драма Жака Одіяра з красунькою Меріон Котіяр у головній ролі. Якби не пафосно звучало, але фільм значною мірою про те, що ми часто самі не розуміємо, кого любимо і чому. Певно, єдиний фільм, з тих, що я радив друзям, котрий сподобався усім без винятку.
КОЛЕТТ (2013)
Важкий чеський фільм Мілана Чеслара, який можна зустріти ще за назвою «В’язень з Аушвіцу». Фільм про кохання і ненависть у концтаборі і їхнє відлуння через десятиліття після трагедії. Кіно – красиве, але не розраховане на легкий перегляд.
ДВОЄ У ВСЕСВІТІ (2016)
Дуже гарний, несподіваний і щемливий фільм мого улюбленого італійського режисера Джузеппе Торнаторе з неперевершеним Джеремі Айронзом, пару якому складає вже знаменита уродженця Бердянська Ольга Куриленко. Сюжет, повторюся, дуже несподіваний, хоч і сумний. Знайомі дівчата зізнавалися, що плакали.
ПІД ЇЇ ЛІЖКОМ (2019).
Включив цей водночас дивний і жорстокий фільм, так би мовити, аби продемонструвати, як уявляють собі любовну одержимість японці. Цікавий, незвичний сюжет, а от про акторів нічого сказати не можу, бо на японських зірках кіно просто не розуміюся навіть на профанському рівні. Додам тільки, що назва фільму цілком окреслює його сюжет.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі