“Я був ініціатором створення Жовківської ОТГ”, – наймолодший голова громади Олег Вольський

Євген Міклушка | 19 листопада 2020 Відео, Львів
Share Button
Зв’язки з Коломойським та Верещук, гроші на кампанію та як розвивати ОТГ? Про це журналіст «Діла» Євген Міклушка розпитав наймолодшого голову ОТГ - жовківчанина Олега Вольського.

– Тобі всього 25 років. Як в такому молодому віці ти зумів перемогти на цих виборах?

– Це був відповідальний крок у моєму житті і я сильно обдумував рішення йти на вибори. А як я зумів перемогти? Запорука успіху – моя попередня діяльність. Впродовж 6-ти років я займався громадською діяльністю тут, на Жовківщині. Займався волонтерством та різними проєктами. Так само я був ініціатором створення Жовківської ОТГ ще задовго до цих виборів. Тому, працюючи тут як громадський діяч, заробив собі досвід та зробив собі репутацію, люди мене вже знали.

– За тиждень до виборів я був на Жовківщині. Не бачив жодного твого білборда чи сітілайту. Як ти обійшовся без цього?

– Багато людей дуже позитивно поставились до такого рішення. У мене була принципова позиція пройти виборчу кампанію без жодного білборда, без жодного сітілайта і без великих банерів. Я цю позицію зберіг, люди це оцінили. Я ж розумів, що не маючи великих фінансових ресурсів це робити не потрібно.

– А скільки грошей витратив на свою передвиборчу кампанію?

– Близько однієї зарплати на роботі. Трішки більше 10 тисяч гривень.

– А конкуренти?

– Конкуренти потратили, мабуть, більші суми. Я не бачив їхніх звітів.

– Кажуть про 20-25 тисяч доларів від кандидатів.

– Можливо. Якщо дивитися на їхні масштаби (агітації), то цілком можливо.

– До того як балотуватися ти працював у Кабміні, а саме – у Міністерстві фінансів України. Чим саме ти там займався?

– Працював в департаменті комунікацій. Безпосередньо вів комунікаційну політику у Мінфіні, працював над місцевими бюджетами, над оборонною сферою.

– Знову ж таки, як у 25 років ти став чиновником Мінфіну?

– Дуже важким був шлях. Рік я їздив Жовква-Київ-Жовква. На конкурси їздив. Я пройшов відкритий публічний конкурс. Пройшов всі етапи відбору і потрапив у міністерство. Щоправда, це мені вдалось з першого разу. Багато людей мене відмовляли від цієї роботи, казали, що важко буде потрапити. Я їздив на усі ті конкурси, брав участь. Мене побачили. Побачили, що я набрав найкращий результат, а конкуренція була шалена, більше 20-ти людей на одне місце.

ФОТО 2

– Після того, як ти потрапив до Кабіну, люди на Жовківщині почали говорити, що тебе “тягне” Ірина Верещук. Після того, як ти оголосив, що балотуватимешся на голову Жовківської ОТГ, ти був на каналі 1+1 і тебе почали пов’язувати навіть з Ігорем Коломойським. З ким із них ти насправді пов’язаний?

– Насправді я вживу не бачив ні Ірини Верещук, хоча вона була мером тут поруч, у Раві-Руській, ні Ігоря Коломойського. Я особисто з ними не знайомий. Тому мені дивно це спостерігати, особливо під час виборчої кампанії, коли мені давали різні ярлики, коли називали людиною того чи іншого олігарха чи політика. Я це сприймав з іронією і посмішкою, адже я навіть їх не знаю.

– З Жовкви і ще скількох сільських рад буде складатись ОТГ?

– Центром нашої громади буде місто Жовква і входитимуть ще 14 сільських рад, які приєдналися до нас.

– Яким буде загальний бюджет на наступний рік?

– Якщо рахувати з усіма дотаціями та міжбюджетними трансферами – 260-270 мільйонів гривень. Зараз дуже активно працюємо над бюджетом розвитку, моя ціль – 15-20 мільйонів на розвиток. Якщо вдасться – то це дуже амбітно для першого року.

– Ми на центральній площі Жовкви. Чим особливі – бачимо одразу, це старе місто. Але зовсім не багато бізнесу. Кафе, продуктовий магазин, ресторанчик. А де ж туристи?

– На туристів вплинула пандемія. Насправді, до карантину у Жовкві було багато туристів з Польщі, з Білорусі, з Литви. Звісно, і українських туристів було чимало.

– Ну але ж фасади ваших будівель на центральній площі – геть обшарпані. Колони розвалюються. Такі речі геть не ваблять туристів.

– Це ще зараз помальовано, бо недавно тут фільм знімали. А було все у ще гіршому стані. І оці фасади – це візитівка нашого міста, міста нашої громади. Перед виборами я зобов’язався працювати над тим, щоб фасади відреставрувати. І дуже важливо почати саме з цього. Якщо ми їх відреставруємо, то зовсім зміниться обличчя нашого міста.

– За рахунок чого має наповнюватись бюджет Жовківської ОТГ?

– Великою складовою мають бути надходження від туристичної галузі. Але є і підприємства. 60% ПДФО, які сплачує кожен працівник, що офіційно зареєстрований, йде у наш місцевий бюджет. І це найбільші надходження що потрапляють до нашого місцевого бюджету. Магазини, сфера торгівлі, кафе – це також люди, які наповнюють наш бюджет. Ми цінуємо кожного, і без різниці, чи приносять у вигляді податків гривню, чи кілька мільйонів гривень.

– А яким би мав бути бюджет Жовківської ОТГ, скажімо, на кінець твоєї каденції, аби ОТГ гарно розвивалось?

– Це дуже амбітно, але я би хотів бюджет в 400 мільйонів гривень. Але щоб він таким був – потрібно закликати інвесторів, щоб створювали робочі місця. Є ще мета – створити індустріальний парк і збільшити кількість офіційно працевлаштованих мешканців.

– Яким буде політичний розклад у Жовківський ОТГ? Хто формуватиме коаліцію і опозицію?

– Рада у нас за політичними силами буде різнобарвна. Є 26 депутатів, 9 політичних сил. Найбільша фракція – ЄС, це 6 депутатів. Далі – Голос, Батьківщина, Громадянська позиція та Свобода – по 3 депутати. Інші – по 2 депутати мають. Я ж усім пояснюю, що тут місцева влада – це господарка, а не політика. Усі мають зрозуміти, що ми сюди прийшли вирішувати питання та проблеми мешканців, а не робити якісь політичні ігри та шоу. Працювати потрібно, господарку розвивати.

Яким буде пріоритет? Розвиток центральної частини Жовкви чи покращення інфраструктури в селах?

– Це комплексне питання. Пріоритети Жовкви і сіл можуть бути різними. Наприклад: у одному селі є зроблена дорога, то в іншому її немає. Отже, один рік робимо дорогу – наступного року, де вона була, робимо каналізування. У Жовкви теж є багато проблем. Десь потрібно робити фасади, а десь-вулицю ремонтувати. Будемо розставляти пріоритети так, аби працювати на усю громаду, а не на окреме місто чи село. Почнемо з найгостріших проблем, і так, рік за роком вирішимо їх.

– Є якісь масштабні соціально-культурні проєкти?

– Є один, в селі Зіболки. Але це потрібно показати на місці.

– Гаразд, зараз ми у дитячому таборі Росинка. Я тут був років 15 тому, чесно кажучи, якими будиночки оці були – практично такими ж вони і залишились. Мало що змінилось.

– Цей табір справді з багатолітньою історією. Сюди щоліта приїздять діти з усього району на оздоровлення та відпочинок. Але справді, помітно розвивати табір можливостей не було. Тут усе потребує модернізації. Недавно був написаний проєкт по реконструкції. Проект сягає 21 мільйона гривень.

– Чиї це мають бути гроші і що за них мають зробити?

– Це мають бути кошти державного, обласного і місцевого бюджетів. Ми ж на співфінансування маємо виділити близько трьох мільйонів гривень. Тут мають бути збудовані 4 нові та сучасні екоколиби, мотузковий парк, скеледром. Також буде закуплено обладнання та інвентар для дитячого центру. Так само буде створено відпочинкову зону. Будь хто зможе приїхати сюди відпочити. Ще цей проєкт дасть можливість працювати табору не лише влітку, але й у інші пори роки.

– Що ще потрібно зробити для Жовківської ОТГ, аби вона успішно розвивалась?

– Залучення інвестицій, побудова нових підприємств, створення громадських просторів. Звісно, співпраця з державним бюджетом, адже Жовківський замок потребує реконструкції, останні роки роботи по ньому призупинені. Тому зараз очікуємо, що цей об’єкт буде включено в програму “Велике будівництво”. У нас зараз започаткований проєкт Розточчя, куди входять громади Жовківського і Яворівського районів, також громади з Польщі. Таким чином будемо розвивати міжнародну співпрацю, аби притягувати європейські проєкти.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі