Якщо бабці так мились, то навіщо нам хімія, або Звідки взялась ідея виготовляти органічне мило

07 серпня 2019 Життя
Share Button
Марина Соболєва Фото: Львівська Майстерня Мила
Ви не купите зіпсований продукт, бо від нього буде йти неприємний запах. Взуття не свого розміру чи одяг, який дуже парить, також не носитимете, бо вам буде некомфортно. Але в ситуації із засобами особистої гігієни, косметикою – ми не можемо так швидко відчути, як вона нам шкодить. Тому не розуміючи наслідків, в гонитві за дешевизною, або ж, навпаки, дорогими продуктами, заподіюємо собі чималу шкоду.

Марина Соболєва, засновниця «Львівської майстерні мила», поділилась із журналістом ІА «Діло» секретами бізнесу створення натурального мила та інших косметичних засобів, цінової політики та екосвідомості, яка, виявляється, може обходитись значно дешевше, аніж звична хімія.

Ідея виготовляти органічне мило виникла з особистої потреби

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Просто так ніколи б не здогадалась займатись органічним милом, але у мене є донька, яка має дуже чутливу шкіру. У якийсь момент я виявила, що вона погано реагує на магазинне мило. Так почала досліджувати це питання і дивитись, що пропонує ринок. Спочатку купувала органічне мило, але потім вирішила сама заглибитись у хімію та фармацевтику.

Попит став більшим за пропозицію

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

З початком роботи над милом для доньки було дуже цікаво експериментувати. Згодом, як і кожній жінці, захотілось спробувати зробити власними руками натуральні маски, скраби й інше. Додавала все, що є на кухні: вівсянку, каву, сіль, спеції.
З часом виявилось, що є надлишок, який почала роздаровувати. Багато кому підійшли мої вироби і мене просили зробити ще, стали замовляти на подарунки. Тоді зрозуміла, що ніша не зайнята і ринок потребує пропозиції. Єдина проблема – треба було вийти на ринок з адекватними українськими цінами, тому що аналоги є, але вони, як правило, іноземні. Я склала бізнес-план і помалу, за кілька років, це переросло в бізнес.

«Який бізнес? Яке органічне мило? Люди ковбасу не мають за що купити!»

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Ми починали в період революції, долар з 8 скочив до 20. Мені всі казали – який бізнес, яке мило, люди ковбасу не мають за що купити, кому потрібне органічне мило… Багато чоловіків не сприймали мій задум серйозно. Їм здається, що мило, маски – це якась така дрібниця, яка зовсім не важлива. Було дуже складно знайти фінансову підтримку, але потроху…

Починалося з дрібниць

 

Фото: Діло

Вдома на кухні облаштувала робочу зону. Постійно експериментувала, щоб створити новий продукт. Продавала через інтернет, дещо на вернісажі, трохи мережі брали на реалізацію. Коли побачила, що я не спроможна зробити стільки, скільки замовляють, зрозуміла, що пора відкривати якусь точку, створювати бренд. Зареєструвала торгову марку, рецептури, проект почав рости й виявився успішним. Зараз нам уже чотири роки. Маємо постійних клієнтів як з цілої України, так із-за кордону.

Навчання, експерименти та досвід

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Необхідні знання про створення натуральної косметики спочатку брала в інтернеті, але зрозуміло, що це не достовірне джерело інформації, тому коли почала займатися справою серйозно – взялась за глибше освоєння справи. Відвідувала подібний бізнес в Італії та Словаччині. Спілкувалась з власниками, розпитувала їх про всі нюанси ремесла. Тут у Львові у нас є професійні фармацевти, хіміки, з якими постійно спілкуємося щодо рецептур.
Хочу сказати, що справа ця цікава і вдячна, але, як і в будь-якому ремеслі, є дуже багато нюансів, які за гроші не купиш – тільки експерименти та досвід.

Сімейний бізнес – таки надійніше і відповідальніше

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Це був довгий шлях, який супроводжувався пробами і помилками, але зрештою ми дійшли до того, що сімейний бізнес – таки надійніше і відповідальніше, адже наймані працівники ніколи не виконуватимуть роботу настільки відповідально, як людина, яка емоційно прив’язана до процесу.
Продукцію виготовляємо на місці – у майстерні, а те, що не встигаємо зробити – на Прикарпатті, тому що ми самі звідти.

Використання органічних речовин дає впевненість, що твій продукт нікому не нашкодить

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Органічна косметика відрізняється від звичайної відсутністю синтетичних додатків. Тобто, органіка виготовляється виключно з того, що є в природі. Такі продукти відповідають мікрофлорі людини і реакція на них прогнозована.
Також варто пам’ятати, що органіка – це живий продукт, він живе своїм життям. Тобто, це все треба контролювати, але саме за допомогою органічних консервантів. Звичайно, термін зберігання таких продуктів значно менший і транспортування важче, але можна бути впевненим, що вони аж ніяк не зашкодять нашому організму.

Зробити з того, що є на кухні

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Наша мануфактура працює у форматі «зробити з того, що є на кухні». Багато знають, що для обличчя корисні маски з вівсянки, для волосся та шкіри голови добра кокосова олія, желатинові компреси. Тобто, ми беремо харчовий продукт, який можна якось використати в косметології, і навколо цього без кінця крутимося.

Лаванда найпопулярніша

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Хоча починалося все з мила, зараз у нас великий асортимент. Наприклад, також виробляємо органічні бомбочки для ванни, пудри для ванни, пластівці для ванни, скраби, маски. А найпопулярнішим продуктом я б назвала лавандове мило і іншу продукцію з лавандою. Його, за статистикою, продається взагалі найбільше у світі. Лаванда має антибактеріальні, антидепресивні, тонізуючі властивості. Тому чи на рівні інстинкту, чи це якась історична пам’ять, але і статистика майстерні показує, що лаванда продається сама. Тобто, це те мило, яке рекламувати не треба. Також популярні вироби з карпатськими травами, які самі ж збираємо.

Зазвичай, люди думають, що за невеликий кошт нічого нормального не купиш

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Специфікою майстерні є те, що ми – український виробник і принципово не використовуємо продуктів іноземного походження. Також у нас немає великої логістики, митних, транспортних затрат, через це – дуже адекватні ціни.
Я думаю, це когось навіть може відлякати, бо, зазвичай, люди думають, що за невеликий кошт нічого нормального не купиш. Але, насправді, вони просто серйозно переплачують, тому що здебільшого є два-три посередники, кожен з яких робить чималу накрутку вартості.
У нас адекватні ціни, оскільки немає розриву між виробником і продавцем. Головне розуміти, що якщо продукт дорогий, то це ще не означає, що він якісний.

Органічна продукція дозволяє жінці не стати рабом індустрії краси

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Індустрія краси продає нам елементарні речі за шалені гроші і не гарантує ніякого результату. Мені здається, що це не справедливо і я б хотіла, щоб жінки могли доглядати за собою, підтримувати свої красу та здоров’я (а ці поняття йдуть нога в ногу) без того, щоб бути жертвами індустрії краси, яка зловживає бажанням жінки бути красивою.

Кількість охочих придбати органічні продукти повільно, але збільшується

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

За статистикою майстерні, зараз вже десь 20-30 відсотків моїх клієнтів головними аргументами у придбанні мила вважають їх органічність, безпечність (як для себе, так і навколишнього середовища).
Мені дуже приємно, що зараз питання екологічності, органічності продуктів у світі збільшується, як і збільшується кількість екосвідомих.

Я б порадила увімкнути мозок

 

Фото: Львівська Майстерня Мила

Коли людина із хімії переходить на органіку, її стан виявляється набагато кращий.
Усім, хто байдуже ставиться до органіки, я б порадила увімкнути мозок. Тверезо проаналізувати. Я й сама не задумувалась над органічною косметикою, поки у моєї доньки не виникла погана реакція на звичайне мило. Я розглядала органічну косметику швидше, як якийсь екзотичний продукт, але коли заглибилась в цю тему і пізнала всі тонкощі, то зрозуміла, що шкіра наш дихальний орган і забивати його дуже небезпечно. І коли людина з хімії переходить на органіку, її стан виявляється набагато кращий, оскільки тіло очистилось від всілякої хімії.
Якщо ми будемо ближче до природи, у нас не буде потреби так часто звертатися до лікарів.
Р.S.

Завітати у Львівську майстерню мила можна не тільки, щоб придбати продукцію – ще там можна побачити найбільше мило ручної роботи в Україні.

Фото: Діло

У травні минулого року Львівська майстерня мила встановила Національний рекорд України: «Найбільше мило ручної роботи в Україні» вагою понад 78 кілограмів.

Фото: Львівська Майстерня Мила

Для виготовлення мила залучили п’ять майстрів миловаріння. Готували його за карпатським рецептом варіння мила – лише з натуральних продуктів. В основу увійшов мед, деревинна зола, лляна олія та трав’яний настій. Використали 30 кг лляної олії, 11 кг соняшникової олії, 2 кг обліпихової олії, 5 кг карпатського меду, 3 кг суміші карпатських трав, 6,5 літрів джерельної води та 2,5 літрів лужного попелового розчину.

Фото: Львівська Майстерня Мила

Олена Водвуд

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі