На Фарерських островах відкриють автомобільний тунель на дні океану

06 грудня 2020, 01:20 АвтоДіло, Світ
Share Button
Фото - Kristina Hafoss
На Фарерських островах після трьох років будівництва відкриють підводний автомобільний тунель. Мережа має скоротити час у дорозі між столицею Торсгавн і островом Естурой до 16 хвилин.

Як повідомляє Суспільне з посиланням на ВВС, підводні тунелі з’єднують острови Стреймой і Ейстурой мережею довжиною близько 11 км. Найнижча точка мережі знаходиться на 187 м нижче рівня моря. Для гарантування безпеки найкрутіший ухил тунелю становить не більше 5%. Раніше мешканці столиці Ферерських островів витрачали годину і 16 хвилин на те, щоб дістатися до Рунавіку. Проектувальники змогли розмістити під океаном навіть кругову розв’язку, що сталося вперше в історії.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, на 17 грудня запланований пробний запуск за участю аварійних служб, а повністю тунель планують відкрити 19 грудня.

Ті, хто використовуватиме тунелі, повинні будуть внести плату за проїзд. Так, легковим автомобілям доведеться заплатити 75 данських крон (12 доларів) в одну сторону. Місцеві жителі зможуть оформити підписку, яка здешевить проїзд.

Фарерські острови – архіпелаг з 18 островів на півночі Атлантичного океану, розташованих на півдорозі між Ісландією і Норвегією.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі