Найстаріший астронавт здійснив політ у космос

29 жовтня 2020 Світ
Share Button
Фото - Gazeta.ua
У цей день, 29 жовтня, 1998 року американський сенатор штату Огайо Джон Гершель Гленн вдруге полетів у космос

Після загибелі Юрія Гагаріна Гленну практично заборонили літати. Він зайнявся бізнесом, а в 1974 році став сенатором від штату Огайо.

І нарешті, 29 жовтня 1998 року, через 36 років після першої спроби, астронавт полетів у космос вдруге в складі екіпажу космічного шаттла Discovery.

Джон Гленн — найстаріший за всю історію астронавт. На час старту корабля йому було 77 років. У космосі сенатор провів 9 днів.

Фото – Gazeta.ua

Він був учасником Другої світової і Корейської воєн, служив льотчиком-випробувачем, а народився 1921 року.

Джон Гершель Гленн-молодший, або просто Джон Гленн став першим американським астронавтом, який здійснив орбітальний космічний політ. 20 лютого 1962 року Гленн на “Меркурії-6” три рази облетів земну кулю. Політ тривав 4 години 55 хвилин.

Після свого першого польоту Джон Гленн став національним героєм США, найкращим прикладом “американської мрії”.

“77-річний Джон Гленн полетів у космос просто тому, що він Джон Гленн”, — сказав тоді директор Національної асоціації астронавтики Дан Голдін.

Звичайно, багато що змінилося, в 1962 році Гленну потрібно було знати лише 8 кнопок, у 1988 — близько двох сотень. Проте астронавт під час подорожі проводив експерименти: як позаземні подорожі впливають на старіюче тіло людини. Та порівнював з даними 36-річної давності.

На Землі Джона Гленна знову зустрічали як героя. Тисячі журналістів і репортерів, більше трьох тисяч телевізійних установок і півмільйона глядачів, співаючих знамениту пісню Fly Me to the Moon (“Віднеси мене на Місяць”).

Фото – Gazeta.ua

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі