Відому письменницю вчергове відмовилися обслуговувати українською в магазині

22 вересня 2020 Трафунки
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Відома письменниця Лариса Ніцой, яка виступає проти використання мови країни-агресора в Україні, розповіла про черговий випадок, коли в магазині її відмовилися обслуговувати українською мовою.

Інцидент стався у магазині «Варус» на в’їзді до Києва, коли Ніцой поверталася додому зі Львова.

За словами писььменниці, спочатку касирка магазину звернулася українською мовою, проте потім перейшла на російську, пояснюючи це тим, що у неї «єсть констітуціонноє право разговарівать на мойом язикє». Про це повідомляє Главком.

Тоді письменниця пояснилла касирці:

“Ви придумали собі це право. В Конституції ніде не написано, що ви мене в магазині повинні обслуговувати російською. Немає у вас за Конституцією права розмовляти зі мною, як вам вздумається. Більше того, в Україні дії закон про мову, в якому сказано, що в публічному просторі застосовується українська мова. Тож закон на моєму боці. Якщо ви не вірите мені, я викличу поліцію і нехай вони вам пояснять”.

Однак та продовжувала сперечатися, і Ніцой змушена була звернутися зі скаргою до адміністратора магазину.

Зазначається, що після тривалої розмови з касиркою у присутності адміністратора Ніцой залишила магазин.

“Вони й далі беруть на роботу упоротих і «бєстолочєй». Їм усім разом байдуже до наших почуттів, травм, болю, нашої історичної правди і що в нас хтось там гине… Їм байдуже, що через ці тупі розмови і сварки ми не будуємо Україну. Ми не можемо впрягтися в одну упряж, щоб спільно іти до мети. До процвітання нашої країни.  Їм на це плювати. Вони сліпі до наших страждань. Вони глухі до наших прохань. Ніяка наша любов, наші обнімання, наші реверанси не допомагають. Це лише шкодить. Наші прояви толерантності вони сприймають, як нашу слабкість”, – сказала Ніцой.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі