Рамадан Брюховицького терору: як правоохоронці розслідують невигідні справи

04 грудня 2019 Відео, Кримінал, Львів
Share Button
Невідомі особи підпалили авто батька активістки та отруїли собаку. Фото надала Юлія Лацик
Рівно 5 років тому вперше відбувся підпал автівки брюховицької активістки Юлії Лацик.

Авто Юлії Лацик

Юля брала участь в акціях протесту проти незаконних забудов та передачі рекреаційних земель у приватні руки в елітних Брюховичах. За це рівно п’ять років тому, 4 грудня, у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, її авто вперше облили горючою сумішшю. Показовим є те, що активістка саме перебувала на сесії селищної ради. Вже 13 грудня, у свято Андрія, її авто підпалили вдруге, тоді повністю було знищено моторне відділення.

Знищений автомобіль Юлії Лацик

16 грудня акти насилля продовжились. Будинок, де з сім’єю проживала Юлія, пограбували.

Фото надала Юлія Лацик

14 січня, коли в народі святкують Старий Новий рік, потерпіли батьки Юлії Лацик. Невідомі особи підпалили авто батька активістки та отруїли собаку. У розпорядженні ІП «Діло» є ексклюзивне відео моменту підпалу.

Невідомі особи підпалили авто батька активістки та отруїли собаку. Фото надала Юлія Лацик

Журналісти ІП «Діло» вирішили розпитати Юлію Лацик, чи правоохоронці зуміли встановити виконавців та замовників нападу, і хто поніс відповідальність.

«До усього того безпрєдєлу, від якого тоді не встигалось передихнути, додались ще обов’язкові ходіння по 100 раз до слідчих, прокурорів, допити, протоколи, експертизи і т.д., писання тонн папірців, які до розкриття злочинів так і не привели», – емоційно зазначає активістка.

Юлія Лацик іронічно додає, що все це «висить» п’ятий рік, слідство триває. «Шкода, що лише у вигляді перекладення паперу з однієї полиці на іншу, адже теперішнім слідчим і операм на більше вмінь бракує. Працювати в полях там практично ніхто не вміє. А ті одиниці, що можуть, завалені по вуха сотнями справ, і якісно їх одночасно розслідувати – це нереально», – каже вона.

Активістка наполягає, що це велика біда української правоохоронної системи. «Що відчувається по п’яти роках опісля? Та нічого. Хіба огида. Бо ж ті, хто виконував і організовував ці лавини тиску, собі спокійнісінько, вільно живуть, далі самостверджуються в напрямку «бабло рішає всьо» і регочуться вслід. Прикро».

Єдиний позитив, за її словами, – це неймовірний життєвий досвід. «Досвід, з якого я винесла надзвичайно багато цікавого, пізнавального, глибокого і практичного», – завершує вона.

Читайте також: Нова слідча Львівщини дає вказівки підлеглим не вносити негатив у ЄРДР

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі