На Донбасі в районі н.п. Богданівка та Петрівське розпочалося розведення військ

09 листопада 2019 Війна на Сході, Політика
Share Button
Фото: ООС
Сьогодні, 9 листопада, о 12:00, в районі н.п. Богданівка та Петрівське Донецької області, розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів.

Про це повідомляє пресслужба ООС.

«Українська сторона була готова до практичного розведення ще вчора, 8 листопада. Ця дата визначена враховуючи той факт, що останнє порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил та засобів №3 (н.п. Петрівське), відображене у щоденному звіті Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ (далі СММ ОБСЄ) в Україні від 31.10.2019, зафіксовано 30 жовтня цього року. Дії окупаційних військ нелогічні, про що свідчить готовність, всупереч міжнародним домовленостям, до розведення 4 листопада та неготовність, з незрозумілих причин, 8 листопада», – йдеться у повідомленні.

Попередньо було досягнуто домовленостей щодо початку розведення 9 листопада.

9 листопада 2019:

12:00 -12:01 – білий сигнал ракети з обох сторін, що підтвердив готовність.

12:10 – повторний сигнал зеленою ракетою НЗФ РФ.

12:15 – повторний сигнал зеленою ракетою української сторони.

12:20 – практичне розведення сил і засобів розпочато.

Сигнали ракет було підтверджено СММ ОБСЄ та нашими спостережними постами на передовій.

З ділянки розведення №3 відведенню підлягають 42 військовослужбовця Збройних Сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.

Сили ООС відходять на 1 км і займають нові, заздалегідь обладнані позиції. Процес відведення верифікується представниками СММ ОБСЄ та нашими військовослужбовцями з СЦКК. Він реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей у Мінську. Зокрема, Протоколу від 5 вересня 2014 року, Меморандуму від 19 вересня 2014 року, а також комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.

Розведення особового складу та озброєння буде відбуватися протягом трьох днів.

Потім, здійснюється пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки.

На 29 добу українська сторона інформує про те, що усі заходи проведено і, вже наступного дня, представники СММ ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів.

Процес розведення проходить дзеркально з обох сторін.

«У 2016 році вже було відведення на цій ділянці. Але противник рухався вперед, і українська сторона знову зайняли ці позиції. Це підтвердження, що ми вже маємо досвід і повернемося у випадку провокацій назад. Якщо будуть обстріли противником, чи провокації, то командир підрозділу на ділянці, за погодженням командира бригади, приймають рішення на повернення на попередні позиції. Інші ділянки ні в мінському ні в нормандському форматі для процесу розведення не обговорювалися», – сказав заступник Командувача об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар.

Раніше розведення вже відбулося на двох ділянках – в районі Станиці Луганської та в районі Золотого Луганської області. Третя ділянка для розведення – остання з перших трьох частин фронту, про які домовилися у Мінську як одну з головних умов зустрічі у «нормандському форматі» за участі України, Німеччини, Франції та Росії.

Нагадаємо, вчора на Донбасі було поранено українського бійця.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі