Нові пункти пропуску на Донбасі та розведення військ: підсумки засідання ТКГ

Share Button
Фото: ілюстративне
На засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 28 жовтня сторони узгодили відкриття з 10 листопада двох нових контрольно-пропускних пунктів на Донбасі, а також почали підготовку до розмінування окремих ділянок й розведення військ.

Про це повідомляють у пресслужбі Офісу президента.

Зокрема, 10 листопада на Донбасі відкриють два нові контрольно-пропускні пункти (КПВВ) — «Золоте» і «Щастя». Як зазначив перший заступник глави української делегації Олексій Резніков, інфраструктура обох КПВВ готова для проїзду вантажного транспорту. Також українська сторона завершує асфальтування дороги в районі КПВВ «Золоте», який за рік тричі перебував під обстрілом.

В свою чергу спеціальна представниця чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Хайді Грау відзначила готовність сторін підтримувати сталий режим припинення вогню та закликала учасників Тристоронньої контактної групи продовжити роботу з напрацювання координаційного механізму для контролю за дотриманням режиму тиші.

Голова української делегації Леонід Кравчук закликав сторони ТКГ протягом тижня напрацювати спільний «план дій» з метою розблокування перемовин у межах групи та подальшого виконання Мінських домовленостей.

Також Кравчук закликав Росію розблокувати процес обміну полонених. Україна наполягала на підтвердженні списків на взаємне звільнення. До слова, українська сторона передала їх ще у липні. Представниця ОБСЄ Хайді Грау зауважила, що треба пришвидшити процес. Поки тривають перемовини, люди продовжують перебувати в ув’язненні.

Українська сторона делегації вважає, що це вже сьогодні дозволяє «розблокувати реалізацію домовленостей з розмінування 20 нових ділянок», а також «перейти до практичних дій з розведення сил і засобів на чотирьох наступних ділянках».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі