У ПЦУ попередили, що УПЦ МП, попри закон про капеланство, намагатиметься потрапити до ЗСУ

01 грудня 2021 Війна на Сході
Share Button
Фото з відкритих джерел
Законних підстав для цього нема.

Таку думку висловив речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Фейсбуку.

“На інформаційних ресурсах, пов’язаних з Московським патріархатом в Україні, вже почали поширювати думку, що ухвалений закон про Службу військового капеланства (СВК) нібито дозволить цьому релігійному об‘єднанню направляти своїх капеланів у Збройні сили та інші військові формування України.

Дійсно, в ухваленому законі відсутня пряма норма, яка би забороняла релігійним організаціям, що належать до об’єднання з центром у Росії (зокрема тим, які належать в Україні до Московського Патріархату) направляти своїх капеланів до українського війська.

Але це питання врегульоване іншим законом – законом №2662, де сказано: “Ст. 5. Не допускається надання переваг або накладення обмежень у діяльності релігійної організації (об’єднання), що входить до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, крім обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників такої релігійної організації у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом”.

У законі про Службу військового капеланства зазначено, що правовою основою її діяльності є, зокрема, закони України – отже і закон №2662. Цей закон МПвУ вперто ігнорує, однак від цього він не перестав бути законом.

Очевидно, що слід очікувати намагань МП в рамках підготовки до вступу закону про СВК в дію (з 1 липня 2022 р.) проігнорувати норми закону №2662 та зайти до українського війська. Однак законних підстав зробити це у МП нема. Впевнений, що при кожній подібній спробі військові, ветерани та громадськійсть будуть про це їм нагадувати”, – зазначив речник ПЦУ.

Як писало “Діло”, Верховна Рада ухвалила Закон “Про Службу військового капеланства”.

“Цей закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства”, – йдеться у тексті документа.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі