З’явилось відео затримання бойовика так званої “ЛНР”

18 жовтня 2021 Відео, Війна на Сході
Share Button
Скріншот з відео
Бойовик був озброєний. Українські військовослужбовці не застосовували проти нього силу, всупереч заявам російських пропагандистів.

Кадри затримання Андрія Косяка опублікував журналіст Андрій Цаплієнко у своєму Телеграм-каналі.

“Російська пропаганда представляє його, як “неозброєного представника СЦКК ЛНР, проти якого українські військові застосували зброю”. Ці кадрі доводять – по-перше, бойовик був озброєний. У нього вилучили зброю, якої в спостерігача СЦКК бути не може. І, взагалі, “СЦКК ЛНР” не існує. Згідно з домовленостями, в Спільний Центр Контролю та Координації можуть входити лише представники України та Росії”, — зазначає Цаплієнко.

Водночас затриманий окупант збрехав українським військовослужбовцям, назвавши себе “рядовим”, хоча мав із собою “погони лейтенанта” і “посвідчення офіцера”.

“Якщо Україна це зробить (поверне Косяка), вона визнає існування незаконної “СЦКК ЛНР”, а, таким чином, визнає і “ЛНР”, як сторону переговорів. Такий от хитрий план”, — резюмував журналіст.

Додамо, що 16 жовтня п.р. близько 200 проросійських демонстрантів влаштували пікет та заблокували вхід до готелю у м. Донецьк, де проживають спостерігачі ОБСЄ. Пікетувальники вимагали звільнення диверсанта Андрія Косяка. З цього часу бази СЦКК СММ ОБСЄ у містах Донецьк і Горлівка заблоковано, чим зірвано завдання Спостережної Місії з дотриманням в регіоні режиму «тиші» та Мінських домовленостей. Крім того, зазначене змусило фактично призупинити діяльність СЦКК СММ ОБСЄ в ТОТ Донецької області з міркувань безпеки.

Здавалось би, який зв’язок між затриманням ворожого диверсанта та блокуванням СММ ОБСЄ і до чого тут Російська Федерація?! А ось до чого…

Як пише ukrnews.org.ua, у підсумковому рішенні саміту в Нормандському форматі, який відбувся у м. Париж 9 грудня 2019 року, був зафіксований обов’язок гарантувати безпечну роботу і повний доступ СММ ОБСЄ на всій території України, у т.ч. на ТОТ Донецької та Луганської областей. Зазначене було підтримано у т.ч. і РФ в особі її президента В.Путіна. Однак, з 2014 року фактичний контроль над окупованою територією Донбасу здійснюється РФ, а це означає, що саме Росія несе пряму відповідальність за блокування роботи СММ ОБСЄ в окупованих районах Донецької області. Крім того, затриманий Андрій Косяк не належав і не міг належати до СЦКК з огляду на те, що центр був створений ще в 2014 році у рамках реалізації Мінських домовленостей, його сторонами були Україна, Росія та ОБСЄ як посередник. Але, після того, як у 2017 році російська сторона припинила участь своїх представників у СЦКК, Спільний центр фактично функціонує за участі представників України та ОБСЄ. Крім того, Росія не визнала що затриманий росіянин, який до того ж є членом незаконного збройного формування, є представником РФ у СЦКК.

Здавалось би, чому стільки галасу навколо звичайного затримання українського військовими чергового російського диверсанта, та ще й зі зброєю та боєприпасами?! Не виключено через анонсування проведення чергового засідання «чотирьох» у рамках Нормандського формату найближчим часом.

Можливо, росіяни в черговий раз штучно створили проблемну ситуацію, «вирішення» якої вони планують продемонструвати на переговорах міністрів закордонних справ у Нормандському форматі. Це доволі цинічна тактика – штучно створюєш нові проблеми, щоб відзвітувати про їхнє «вирішення» на переговорах і не вирішувати реальні проблеми, які існували до цих штучно створених. Але такою є російська тактика у реаліях сьогодення на Донбасі з роздмухування збройного конфлікту.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі