Закон про особливий статус Донбасу продовжили на рік

Share Button
Донбас
Верховна Рада продовжила до кінця 2020 року дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

За ухвалення законопроєкту №2569 за основу та в цілому проголосували 320 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє Укрінформ.

«Заміна у статті 1 відповідного закону позначки року з 2019 на 2020 дозволить ще на один рік – до 31 грудня 2020 року включно – продовжити можливість тимчасового запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей і створить додаткові часові можливості для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в ОРДЛО на основі принципів і норм міжнародного права та Статуту ООН», – пояснив голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко, презентуючи законопроєкт.

Під час обговорення законопроєкту голова партії «Європейська солідарність» і член однойменної фракції Петро Порошенко заявив, що у їхньої політичної сили є всі підстави не підтримувати цей документ, серед яких – поява в підписаному у Парижі Нормандською четвіркою комюніке положень щодо «формули Штайнмайєра», непорушення українською делегацією на нормандському саміті питання щодо імплементації Мінських угод, а також нівелювання попередніх напрацювань щодо залучення миротворчих сил.

Позицію про намір не голосувати за ухвалення документа висловили також фракції «Голосу» і «Батьківщини».

Нагадаємо, 10 грудня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та його перший заступник Олександр Корнієнко зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №2569 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»«.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі було ухвалено у вересні 2014 року і він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Термін його дії спливає 31 грудня 2019 року.

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів країн нормандського формату за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера ФРН.

Читайте також: Про що домовилися учасники «нормандської зустрічі» у Парижі

Нагадаємо, минулої доби на Донбасі поранені двоє українських бійців.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі