Cироватки проти дифтерії їдуть у регіони

02 грудня 2019 Здоров'я
Share Button
Фото з відкритих джерел
У листопаді Україна отримала як гуманітарну допомогу 250 флаконів дифтерійного антитоксину. 150 з них були передані від Програми розвитку ООН та ще 100 надало Посольство Республіки Індія в Україні.

Про це передає пресслужба МОЗ.

Станом на 29 листопада створено централізований запас сироватки. Це дозволить оперативно надавати необхідну кількість доз для лікування у разі необхідності. Додатково сироватку розподілять та доставлять у регіони вже найближчим часом.

Також у регіонах ще залишається запас сироватки, що був отриманий в якості гуманітарної допомоги у серпні 2019 року від ВООЗ.

Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Кількість доз та необхідність введення визначається лікарем.

Наразі в Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях. Впродовж грудня регіони додатково отримають 75 тис. доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), яка вже доставлена в Україну.

Безоплатне щеплення можна зробити, звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація.

Станом на кінець листопада 2019 р. в Україні було зареєстровано 23 випадки дифтерії.

Довідково.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це небезпечна хвороба, що загрожує летальними наслідками. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація як дітей, так і дорослих, відповідно до календаря щеплень.

Читайте також: МОЗ оновило перелік протипоказів до щеплень

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі