Головний санлікар Львівщини вимагає заборонити богослужіння у церквах

31 липня 2020 Життя, Здоров'я
Share Button
Фото: ілюстративне
Директор Львівського лабораторного центру МОЗ України Роман Павлів підтвердив тезу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова про те, що найбільше на Львівщині людей інфікувалися у церквах.

Відповідне Подання Львівський обласний лабораторний центр надіслав до ЛОДА.

Зокрема, у Поданні йдеться про те, що «аналіз епідемічної ситуації щодо захворюваності коронавірусною інфекцією COVID-19 свідчить про те, що окрім іншого, ймовірним джерелом інфікування може бути перебування людей у церквах під час богослужінь та непоодинокі випадки захворювань цією хворобою церковнослужителів. Про це пише Високий замок.

Фото: Високого замку

Згідно з інформацією центру, у Жовківському районі захворіло п’ять священників у п’яти населених пунктах (у селах Боянець, Монастирок, Крехів, Деревня, Сопошин), які ймовірно стали причиною інфікування ще 35 контактних осіб. У п’яти населених пунктах Яворівського району захворіло шестеро церковнослужителів: у м. Яворові, смт Івано-Франкове, с. Бірки, с. Любині, с. Краковець). Контактних осіб було — сорок чотири, троє з яких вже хворі. У Самбірському районі та у м. Самборі захворіли чотири священники — у м. Самборі та у с. Верхівці.

Також проводяться епідеміологічні розслідування у Крехівському монастирі (с. Крехів, Жовківський район) та Унівській лаврі (с. Унів, Перемишлянський район), де є спалах коронавірусу і багато хворих.

За словами епідеміологів, причиною поширення коронавірусу є недотримання соціальної дистанції у церквах під час богослужінь, відсутність масок, та і взагалі перебування у закритій церкві одночасно великої кількості людей, серед яких можуть бути носії вірусу, які його поширюють.

“Є безсимптомні носії коронавірусу, які не мають проявів, але заражають людей, але що казати, якщо богослужіння служать священники, у яких підтверджений позитивний ПЛР-тест, тобто вони хворі. Під час таких служб вірус поширюється і вже є контактні особи, від імунітету яких залежить, захворіють вони чи ні”, – зазначив Роман Павлів.

Відтак, головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів та Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України для того, аби зберегти здоров’я мешканців Львівської області просить проводити богослужіння лише на відкритому повітрі, а не у церквах і з дотриманням відстані між людьми не менше, аніж півтора метра. Причастя проводити також рекомендують одноразовими ложечками, які обов’язково знезаражувати, а священнослужителів з ознаками захворювання не допускати до служб, щоб вони не інфікували людей.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі