Львів – за крок до епідемії грипу: як вберегтися від хвороби

03 грудня 2019 Здоров'я, Львів
Share Button
У Львові за минулий тиждень грипом захворіло 2,4 тис. осіб, половина з них – діти до 17 років.

Лише  минулого тижня у Львівській області  на грип та гострі респіраторні  інфекції захворіло більше 8,5 тис. осіб, з них – близько п’яти тисяч дітей. За цей же період у Львові захворіли  2,4 тис. осіб,  половина з них – неповнолітні.

«Інтенсивний показник захворюваності становить 341,5, при епідемічному порозі 439,6», – повідомляє Львівський обласний лабораторний центр.

Загалом, медики попереджають, що  найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — це щорічна вакцинація. Одне щеплення захищає протягом всього  сезону грипу від найбільш безпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але в першу чергу особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, дітям, віком від 6 міс. І до  5 років, персоналу медичних закладів та вагітним.

Що стосується профілактики, то уникайте місць скупчення людей, масових заходів, а коли  захворіли — лишайтеся вдома, аби не  поширювати інфекцію.

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів, у ситуаціях, де нема води і мила, використовуйте спреї на спиртовій основі.  Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів – це як вхідні двері.

Ретельно дезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі чи в навчальних закладах. Провітрюйте приміщення, стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся  їжею, багатою на вітаміни.

Якщо ви захворіли, то  не потрібно займатись самолікуванням. Зверніться до свого сімейного лікаря, який  зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.

Нагадаємо, недавно ми писали, як правильно вдягатися, аби на стати “жертвою” пуховика.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі