Мокра спина на морозі: як правильно виходити на холод

02 грудня 2019 Здоров'я
Share Button
Фото з відкритих джерел
Для всіх, хто любить зиму, настала благодатна пора – перший сніг, морозець, ціла низка свят. Але як не крути, в цю пору є і безліч неприємних моментів: переохолодження, «ковзанки» на тротуарах, і навіть різкий перепад температур.

Остання зі згаданих «напастей» переслідує нас ледь не від самого ранку, коли у теплій квартирі вже защепнутий наглухо пуховик, але в останню хвилю неможливо знайти ключі. Інша ситуація: з холодної вулиці ви забігаєте до крамниці в пошуках чогось теплого, і вже через 10 хвилин спина буквально мокра. Про те, як правильно балансувати між двох «вогнів», розповідає лікар алерголог-пульмонолог Світлана Плашенко.

«В першу чергу треба обирати правильний одяг, починаючи з термобілизни і закінчуючи верхнім одягом з натуральних матеріалів або таких, що містить мінімум синтетики. Кожен пуховик має трохи «дихати», бо саме синтетичні волокна створюють «парниковий ефект». В результаті ви виходите на мороз із мокрою спиною. Що стосується шапок чи шарфів – це теж не обов’язково, краще слідкувати за тим, або не промокали і не промерзали ноги», – каже Світлана Плашенко.

Читайте також: Зима дебютує снігом з поривчастим вітром, – прогноз погоди

За словами лікаря, аби вберегтися від застуди власними силами, треба слідкувати за зволоженням повітря у квартирах чи офісах. Недостатня вологість, як і надмір такої – це ідеальний фон для того, аби підхопити якийсь вірус чи хвороботворні бактерії. У першому випадку пересихає слизова носа, у другому шкідливі мікроорганізми швидше розмножуються. Також сьогодні існує безліч спреїв для зволоження носа, які створюють захисну оболонку, а найкраще, коли ви повертаєтесь з вулиці – добре мийте руки, обличчя та прочищайте ніс.

У помешканнях з центральним опаленням, де часто пересушене повітря, медик рекомендує ставити перед батареєю звичайну миску з водою.

Загалом, кращою профілактикою застуди залишається загартовування, здоровий спосіб життя, та їжа, побільше вітаміну С, чаїв, цитрусових і менше жирної їжі, оскільки на її перетравлення організм витрачає багато енергії, яка, якраз, і йде на обігрів організму. Звісно, що не слід забувати про вакцинацію.

«Що стосується алкоголю, то ним ще не вилікувалася жодна людина. Перина, малина – це так, не зашкодить і сауна, але не грійтеся спиртним. Коли людина споживає в надмірній кількості алкоголь, то організм кидає всі сили на те, або його вивести назовні, а не боротися з грипом, чи зберігати тепло», – радять медики.

Читайте також: Обмінюйтесь теплом – топіть льодовики в серці

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі