МОЗ оновило перелік протипоказів до щеплень

30 листопада 2019 Здоров'я
Share Button
Фото з відкритих джерел
Міністерство охорони здоров’я оновило перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

До затвердженого переліку не додавали нових протипоказань.

Тепер протипокази для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини класифіковані відповідно до можливих алергенів: яєчного білка, дріжджів, желатину, лактози та латексу.

Протипокази для людей із первинним імунодефіцитом були розділені за типами імунодефіциту. Зараз окремо виділили рекомендації для вакцинування людей, які живуть поруч з людиною, яка має важку імуносупресію, імунодефіцит.

Читайте також: Вакцини проти грипу вже у Львові. Де придбати

До прикладу, люди з імунодефіцитом повинні уникати підгузків малюка, якого вакцинували ротавірусною вакциною протягом 4 тижнів. Для людей із ВІЛ-інфекцією описали застереження для кожної вакцини.

Також рекомендується щеплюватись вагітним або жінкам, які планують вагітність від грипу протягом сезону грипу. Немовлята, які контактують з вагітними, можуть бути щеплені ротавірусною вакциною так само, як і інші малюки, котрі не мають таких контактів.

Окремо описане питання вакцинації у період лактації. Щеплення жінкам, які годують немовля, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінки чи дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні.

Які є протипокази до профілактичних щеплень?

Абсолютними протипоказами до профілактичних щеплень є порушення імунітету, анафілактичні реакції, тяжкі поствакцинальні реакції, гострі захворювання, неврологічні порушення та інші. Детальніше про протипокази до щеплень можна прочитати тут.

Постійні протипокази мають пожиттєвий характер та, швидше за все, не будуть змінюватись.  Тимчасові – зникають з часом та мають тимчасовий характер лише у момент проведення щеплення.

Читайте також: Мала обізнаність та спекуляції, – імунолог пояснив, чому українці не довіряють вакцинації

Також існують застереження, так звана вакцинація з пересторогою. Тут остаточне рішення стосовно проведення процедури бере на себе лікар з урахуванням усіх ризиків та переваг для здоров’я пацієнта.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі