На Львівщині у близько 100 людей підозрюють «Омікрон»

14 січня 2022, 19:54 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото з відкритих джерел
Важкий перебіг коронавірусної хвороби спостерігається лише у 5-7% вакцинованих.

Як повідомляє пресцентр ЛОДА, після святкування новорічно-різдвяних свят на Львівщині зросла кількість випадків захворювання на ковід.

«Близько 100 зразків тестів з Львівщини скерували до Центру громадського здоров’я міста Києва для визначення наявності в них штаму «Омікрон». Враховуючи досвід попередніх хвиль спалаху коронавірусу, можемо стверджувати, що до зростання захворюваності провокує мутація вірусу. Скоріш за все, у значної частини зразків, які скерували, підтвердять наявність штаму «Омікрон». Цей штам вже зафіксовано в Україні, тож ми розуміємо, що чергова хвиля, яка вже розпочинається, буде спричинена саме ним», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Коронавірусна хвороба першочергово небезпечна для осіб, які мають супутні захворювання. Вона є чинником, який може спровокувати загострення цих захворювань, тому ми повинні пам’ятати що вакцинація в поєднанні з дотриманням карантинних обмежень можуть запобігти поширенню коронавірусу. Під час попередніх хвиль лише у 5-7% вакцинованих спостерігали важкий перебіг хвороби», – наголосив Орест Чемерис.

Він також додав, що наявність двох доз вакцини дозволяє вже через шість місяців після останнього щеплення отримати бустерну дозу.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі