Наше завдання перехворіти Covid 19 у легкій формі, – лікар зі світовим ім’ям

27 березня 2020 Здоров'я
Share Button
У соціальній мережі з’явилися рекомендації головного редактора журналу «World Medical Journal» Всесвітньої асоціації лікарів та журналу «Latvijas Ārsts» Латвійського товариства лікарів, лікаря, Dr.med.H.c. Петеріса Апініса щодо ситуації з поширенням коронавірусу.

Повну версію тексту оприлюднив на своїй сторінці у Facebook Петеріс Апініс. Пропонуємо ознайомитися з основними тезами допису.

Провідні епідеміологи та інфекціоністи світу визнали, що поширення коронавірусу SARS 2 практично неможливо зупинити. Щонайменше 2/3 жителів земної кулі в більш легкій або тяжкій формі (або взагалі без симптомів) перехворіють Covid 19. Всім моїм пацієнтам, всім читачам цієї статті я прошу зрозуміти, що карантинні заходи продовжують епідемію, розвантажують роботу лікарень, дозволяють зосередитися на важких хворих, але вони не скасовують пандемію. З найбільшою ймовірністю вам доведеться зіткнутися з вірусом SARS 2. Хвороба Covid 19, викликана коронавірусом, не означає смерть. Кожен, хто піклується про своє здоров’я, може перехворіти цією хворобою по можливості легко.

Ні сейм, ні уряд Вам особисто не допоможуть своїми рішеннями, не наддадуть Вам чудо ліків і не принесуть чарівної вакцини. Кожен може допомогти собі сам уникнути тяжкого перебігу хвороби.

Кожен день про коронавірус SARS 2 ми дізнаємося більше і більше, наші можливості допомогти важким хворим поліпшуються. Так, ми знаємо, які ліки найкраще допомагають важким пацієнтам в Китаї, Сінгапурі та Японії. Ми знаємо ліки, які знижували активність вірусу і симптомів хвороби. Наші лікарні добре підготовлені.

Пам’ятайте: коронавірус прийде і піде. Ми залишимося тут з кризовою економікою, побоюваннями майбутнього і всіма попередніми хворобами. Будь-яка сума грошей, витрачених на лікування раку, рятує більше життя, ніж та ж сума в епідеміології коронавірусу.

Дуже прошу вас прочитати і запам’ятати моїх десять рекомендацій:

  1. Лікувати свої хронічні захворювання, щоб коронавірус не зустрів Вас в лікарні.
  2. Ходити, бігати, їздити на велосипеді на свіжому повітрі щодня. Працювати на городі.
  3. Тренувати грудну клітку і займатися дихальними вправами кожен день.
  4. Не кашляти, не чхати, не кричати (і не співати) поруч з другими людьми.
  5. Рекомендації з профілактики та лікування брати в сайті SPKC.
  6. Уникайте зловживанням алкоголем! Чи не більше однієї дози (стакан вина) в день!
  7. Не паліть! Комбінація – коронавірус і куріння – це шлях до патологанатома і у могилу.
  8. Вдягати окуляри, рукавички, маски.
  9. Стерилізувати поверхні і приміщення!
  10. Часто мити руки милом або дезинфікуючим засобом.

Цей коронавірус не ділить людей за національністю, за кольором шкіри або релігії. Він загрожує літнім людям з хронічними захворюваннями. Особливо небезпечний цей вірус в лікарнях, де лікують онкологічних хворих, серцеві та легеневі хвороби, а також хворих зі зниженим імунітетом. Так, що уникайте відвідувань лікарень без необхідності, щоб ненавмисно не занести туди вірус.

Всі разом ми повинні працювати, щоб вірусу загородити двері пансіонатів і соціальних установ, де досить тісно живуть літні люди.

І ще – в світі ми знаємо понад 200 коронавірусів, які живуть в клітинах ссавців, птахів, рептилій. 4 з них викликають нежить і кашель людині.

Цей SARS 2 не останній, який ще перейде бар’єр і принесе людям нові хвороби.

Читайте також: Карантин нас змінює: поради психологині, як не здуріти вдома

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі