Фахівці назвали найкраще освітлення для здоров’я очей

05 листопада 2019 Здоров'я
Share Button
Ілюстративне фото
Правильне освітлення важливе для людей будь-якого віку. Проте особливо варто акцентувати увагу на цьому питанні людям з поганим зором.

З віком знижується здатність кришталика пропускати світло. Проте старість є лише одним із багатьох факторів, пише видання Оpticlub.

Генетика, спосіб життя та деякі ліки також відіграють певну роль в кількості світла, яке передається на сітківку. Людям, яким за 65 років, потрібно як мінімум удвічі більше світла, ніж 21-річним особам.

Навіть без виявлених захворювань очей, очі з віком пропускають менше видимого світла. Тому правильне освітлення відіграє вирішальну роль для забезпечення чіткого зору.

Яке освітлення необхідне для читання? Ідеальним джерелом освітлення є, звісно, денне світло. Тому важливо, щоб робоча зона була біля вікна. Проте працювати необхідно і в умовах штучного світла.

Сьогодні на зміну лампам розжарювання, які випромінювали не лише світло, а й тепло, прийшли сучасні світлодіодні світильники. Про негативний вплив цих ламп для очей існує чимало міфів. За словами спеціалістів led-освітлення може бути шкідливим для здоров’я, якщо товар низької якості. Отже, виокремимо три основні показники неправильно вибраної економної лампи, яка може зашкодити зору:

  • Мерехтіння ламп може викликати біль та втому очей, запаморочення, а також проблеми з концентрацією та нервову надчутливість. Тому, таку лампочку треба негайно замінити.
  • Сліпучий ефект – світлодіоди випромінюють велику кількість світла, яке може викликати втому очей. Для запобігання цих негативних ефектів рекомендовано вибирати прилади з розсіяним світлом.
  • Випромінювання синього світла – випромінювання цього кольору входить до спектру природного освітлення й у світло, створене штучним шляхом. Воно є важливим для функціонування людського організму. Однак проблеми з синім світлом криються не в самих джерелах led-світильників, а в їх якості. Вони безпечні для зору, якщо виготовлені за необхідними технічними нормами.

Люди, які бояться використовувати світлодіодні лампи, повинні знати, що вищезгадані твердження стосуються тільки ламп низької якості. Світлодіодні лапми не шкідливі, якщо якісні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі