Скандал триває: депутати міськради звернулись до президента і прем’єра щодо психіатричної лікарні

21 листопада 2019 Здоров'я, Львів, Політика
Share Button
Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати прийняли звернення до президента, прем’єр-міністра, міністра фінансів та міністра охорони здоров’я України з проханням вивчити правомірність дій депутатів Львівської обласної ради.

Міські депутати також просять вжити заходів щодо «недопущення у майбутньому прийняття рішень перереєстрації лікарень без погодження з місцевою владою».

Необхідність такого звернення, пояснила депутатка Вікторія Довжич, виникла у зв’язку із скандалом, який розгорівся на минулому пленарному засіданні Львівської облради, де забракло одного лише голоса, щоб перереєструвати психіатричну лікарню на Кульпарківську у село Заклад Миколаївського району. Тим самим дві психіатричні лікарні фактично могли «злитися» в одну, що дозволило би незабаром закрити одну з них, звільнивши лікарів і вивільнивши одне з приміщень.

У Ратуші вважають, що подібний інцидент може повторитися як із психіатричною лікарнею, так і з іншими медичними закладами.

«В першу чергу, хочемо нагадати, що місто Львів є не лише обласним центром, але й за кількістю населення становить третину області, – йдеться у тексті звернення. – А тому прийняття Львівською обласною радою рішень, які наносять безпосередню шкоду інтересам міста Львова, без участі міської влади є деструктивною діяльністю з непередбачуваними наслідками для регіону в цілому».

Депутати наголошують, що що цей випадок не є першим та лише підтверджує системність таких дій, адже Львівська обласна клінічна лікарня вже змінила своє місцезнаходження з міста Львова на м. Городок Львівської області. І що така недалекоглядна діяльність Львівської обласної ради не має нічого спільного з реформуванням чи розвитком, а швидше відкриває двері для хаосу та напруги.

Відтак, депутати просять Київ втрутитись у ситуацію і вивчити правомірність дій Львівської обласної ради та керівників закладів охорони здоров’я щодо необґрунтованої зміни місцезнаходження закладів охорони здоров’я. Крім того, просять вжити заходів щодо недопущення у майбутньому прийняття таких рішень без узгодження з місцевою владою, а також ініціювати зміни у законодавстві, які б регулювали такі питання.

Нагадаємо, раніше ІП Діло повідомляв, що психіатрична лікарня на вул.Кульпарківській не змінила своєї прописки, а директорку департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірину Микичак вимагають звільнити.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі