Програма “Доступні ліки” опинилася під загрозою закриття

29 жовтня 2020 Економіка, Здоров'я
Share Button
Фото - ілюстративне
Про це заявила нардеп від партії "Голос", ексзаступниця міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина на своїй сторінці у Facebook

Понад 2 млн 430 тис пацієнтів, які сьогодні лікуються за програмою “Доступні ліки”, ризикують залишитися без доступу до цієї програми.

“Також приватні лікарі та медцентри, які сьогодні надають безоплатні послуги пацієнтам в рамках медреформи, припинять це робити. Зараз це 611 медзакладів, більшість із яких надають первинну допомогу. А все тому, що Міністерство фінансів України планує зобов’язати всі заклади, які працюють з державою, перевести свої рахунки з банків у державне казначейство. Уже є проект постанови”, – написала Стефанишина.

Попередньо Мінфін розіслав на погодження іншими органами постанову, яка переводить розрахунки НСЗУ з аптеками, лікарнями, приватними лікарями у держказначейство.

“Тобто – у совок, ручне управління коштами і пекельну система оплат, яку абсолютно точно не витримають аптеки та приватні заклади і ФОПи. Більше того, гроші можуть забрати з казначейського рахунку в будь-який момент, і лікарні чи аптеки їх не отримають. Як от зараз ковідні використовуються на дороги”, – наголосила нардеп.

І пояснила: такою ціною Мінфін намагається приховати дірку в бюджеті.

“По суті, Мінфін хоче перекласти кошти з однієї кишеню в іншу. Це одноразова акція, яка на якийсь час допоможе Уряду “зробити вигляд”, що кошти в бюджеті, є ціною незалежності та ефективності медичних закладів. Ціною здоров’я мільйонів українців. Яких ще реформ вам не вистачає?” – обурилася Стефанишина.

 

Довідка

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму “Доступні ліки”. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі