Що варто знати про вірус мавпячої віспи

ДУ "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" | 25 травня 2022, 13:02 Здоров'я
Share Button
Фото: умовне
У світі почастішали випадки мавпячої віспи. Спалахи фіксують і в Європі.

На початку травня 2022 року у Великій Британії поставили перший діагноз пацієнту, який повернувся з Нігерії. У Британії 9 підтверджених випадків. Підтверджені випадки у США, Іспанії, Португалії, Франції, Італії, Швеції та Австралії.

У Канаді захворювання підозрюють у 13 людей.

Три випадки у Великій Британії були також зареєстровані у 2021 році та один у 2018 році, Зараз спостерігається найбільший спалах віспи мавп у Європі. Віспа мавп зазвичай зустрічається в Західній і Центральній Африці.

Поширюють гризуни: щури, миші та білки. Мавпячу віспу, як випливає з назви, вперше виявили у лабораторних мавп наприкінці 1950-х років.

Хвороба передається через укус інфікованої тварини. Або якщо доторкнутися до її крові, рідин організму, плям, пухирів або струпів на тілі. Хвороба нешвидко поширюється між людьми, тому заразитися нею від іншої людини важко.

Вірус також поширюється через дотик до одягу, постільної білизни або рушників, якими користувалася інфікована людина. А також через дотик до пухирів або струпів на шкірі та через чхання та кашель.

До появи перших симптомів зазвичай проходить 5-21 день.

Серед них:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • болі в м’язах;
  • біль у спині;
  • тремтіння (озноб);
  • виснаження.

Висип на шкірі, зазвичай, з’являється через 1-5 днів після появи перших симптомів. Спершу він з’являється у вигляді плям на обличчі, потім поширюється на інші частини тіла.

Його іноді плутають з вітряною віспою. Згодом плями перетворюються в маленькі пухирці, наповнені рідиною. З часом вони утворюють струпи, які пізніше відпадають.

Лікування віспи мавп спрямоване на полегшення симптомів.

Хвороба зазвичай легка, і більшість людей одужують за 2-4 тижні. Однак людині доведеться залишитися в спеціалізованій лікарні, щоб запобігти подальшому розповсюдженню інфекції.

Існує два основних штами: штам Конго, який є більш важким – із смертністю до 10% – і штам Західної Африки, смертність якого становить близько 1%.

Чи є вакцина проти віспи мавп?

Спеціальної вакцини проти віспи мавп не існує, але вакцина проти звичайної віспи дійсно забезпечує певний захист.

Джерело

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі