У Львові хірург врятував двох дітей, яким у бронхах застрягли горіхи

19 жовтня 2020, 15:27 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: ілюстративне
У минулі вихідні у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ та міській дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика дитячі торакальні хірурги рятували двох малолітніх дітей, що вдихнули горіхи. Одній дитині у бронхи потрапив арахіс, другій – волоський горіх, які блокували роботу легені. Обох прооперували ендоскопічно.

Дитячий торакальний хірург ОХМАТДИТу Олександр Колодій, який оперував обох пацієнтів, розповів, що в суботу до ОХМАТДИТу привезли хлопчика з Золочівського району, якому 2 роки і 4 місяці. Батьки пригостили сина волоським горіхом, частина з якого потрапила у бронхи і блокувала верхню долю правої легені. Дитина почала кашляти і виникли хрипи зі свистом, повідомляє ZAXID.NET.

“Це сталося у середу, а батьки звернулися до лікаря в районну лікарню лише у суботу. Звідти хлопчика скерували до нас. У нього вже виник набряк, дістати ту частину горіха було непросто. Ми діставали її десь півтори години. Нині з маленьким пацієнтом вже все гаразд. Зробимо контрольний знімок і можна буде відпускати додому”, – зазначив лікар.

А в неділю, 18 жовтня, Олександра Колодія викликали на операцію в міську дитячу лікарню, що на вул. Пилипа Орлика. Туди привезли хлопчика зі Львова, якому арахіс повністю блокував праву легеню. За словами лікарів, батьки їли арахіс і трішки насипали сину у долоню. Малому лише 2 роки і 8 місяців. Він ще у реанімації, його стан задовільний. Сьогодні його переведуть у відділення.

Обох маленьких пацієнтів прооперували ендоскопічно, за допомогою спеціальних пристроїв, йдеться у повідомленні.

Медики наголошують, що малим дітям краще не давати горіхів, насіння, або подрібнити їх і додати до страв, скажімо, до домашнього сиру чи випічки. Якщо діти дуже хочуть спробувати, то вони можуть скуштувати їх, сидячи спокійно за столом і під контролем батьків. У першому випадку хлопчик їв горіх і сміявся, у другому – бігав по кімнаті.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі